Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bejgli lefagyasztás után is...

Bejgli lefagyasztás után is finom, nem veszít sokat az élvezeti értékéből?

Figyelt kérdés
Ma sütök nagyobb mennyiséget, aminek jó része másoknak, távolabbi családnak fog készülni. Magunknak is szeretnék 1-1 rúddal így előre csinálni,mert most van időm, de csak kimondottan karácsonykor fogyasztanánk. Kérdésem, hogy szerintetek fagysztás után is jó még, nem lesz rossz íze? Köszönöm a tapasztalatokat!

2020. dec. 10. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Semmi sem ugyanaz lefagyasztás után.
2020. dec. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Készen nem fagyasztanám le.

Azt csinálnám, hogy összeállítás után egyből fagyasztanám, amikor kell, akkor pedig kiveszem, szobahőmérsékleten kiolvasztom, megvárom, hogy keljen és utána sütöm.

2020. dec. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nyugodtan fagyaszd le készen, én minden évben lefagyasztom.

Először féltem, mert anyósommal azon gondolkodtunk, hogy a mák nem fog-e megkeseredni, de nem keseredett. Kb. 4 hónap volt a legtovább, amíg le volt fagyasztva, kiolvasztva semmi különbség nem érzett.

Annyi, hogy lassan kell olvasztani, tehát ne tedd a mikróba, mert kiszárad nagyon, egész kemény lesz. Én kivettem, és kiraktam a konyhapultra este, reggel teljesen jó volt.

2020. dec. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Tudom, hogy most megfognak kövezni az elhivatott fagyasztó mesterek. Ne fagyaszd le ízben, állagban közel sem lesz ugyanolyan mintha frissen előkészítve sütés után ennéd.
2020. dec. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan le lehet fagyasztani, de teljesen fölösleges.

A beiglit eredetileg hetekkel elöbb készítették el, és fóliába légmentesen becsomagolva hüvös helyen tárolták az ünnepekig, mert akkorra értek össze az ízei és úgy lett tökéletes.

Fagyasztani csak akkor érdemes, ha kifejezetten meleg lakásod van, mert ott könnyebben megszárad.

Fagyaszthatod sütés elött is, de akkor nem sokat nyersz idöben, meg lehet az elkészült sütit is fagyasztani, de cask akkor, ha tényleg rendesen be tudod csomagolni, meg kellöen tiszta a fagyasztó. (BOcs, nem megsérteni akarlak, de sok embernél azért lesz rossz a kiolvasztott valami, mert "hütöszaga" van a fagyasztónak, ami a nem megfelelö tisztaságra vezethetö vissza)

2020. dec. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Semmi baja nem lesz készen sem. Nyugodtan fagyaszd le!
2020. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!