Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök karácsony előtt?

Mit főztök karácsony előtt?

Figyelt kérdés

Én pl valami konnyure gondoltam, hogy ma vacsira egy kevés paprikás krumpli, holnap tárkonyos csirke ragu leves kenyerlangossal.

De a hetfo-kedd-szerdara gondolok.

Ti miket csináltok ilyenkor?


2020. dec. 19. 12:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem bojtolunk. Ugyan en sem tudom mit fozok karacsonyig (akkor mar nem nekem kell, rokonok lesznek a hazigazdak), de holnap mindenesetre mustaros karajszeletek lesznek sütőben burgonyapurevel. Azt esszuk hetfon is, kedden meg szerintem brassoit csinalok, vagy lecsót. Karacsonykor ugye lesz halaszle anyoseknal, egy rakat sutemeny, meg sültek, pontosan meg nem tudom a menut.
2020. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

Én egy kis spenótot főtt krumplival meg tojással.


Krumplis tészta.


Sajna nálunk karácsonykor sem lesz nagy menü, mert a covid miatt hirtelen egy fizuból kell élnünk.

2020. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

Ma tegnapi kínai éttermes kaja maradék. (Csípős levels, gong bao)

Holnap amerikai rántott csirke meg köret, amit még nem tudok, szerintem ez 2 napra elég lesz. Mondjuk cole slaw?

Szeretnék valami pizza-félét is sütni. Meg esetleg egyik nap vagy túró gombócot, vagy szilvásat.

2020. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
52%
2020. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
34%

3-as!

Az "egytálételszerű leves" nálam a "hamis gulyásleves": a megpucolt kockákra vágott krumplit, karikára szelt répát-gyökeret, ha van egy kisebb zöldpaprika felszelve, ezeket felrakom hideg vízbe, egy fél diónyi zsírt a tetejére és az őrölt paprikát is rászórom, sóval borssal, és bele 1-2 gulyásleves kocka. Amikor mindez félig megfőtt, akkor bele a tésztát. Én fodros kockát, vagy éppen lebbencset, valami vastagabb, falósabb fajtát.

Ezt tervezem én is + túrós palacsinta!


De a múltkoriban olvastam itt a rántott tojást valakitől, ahhoz egy tejfölös krumplifőzeléket, ki akarom próbálni.


Ma paraszt-tarhonya volt, holnapra lecsós májat akarok rizzsel

2020. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Francia hagymaleves, sajtos pirítóssal, bundás kenyér, krémtúró, melegszendvics, saláta. Komolyabb főzőcskének nem állok már neki előtte.
2020. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Holnap egy könnyű csirkehúslevest főzök, és rakott kelt.

Aztán csak szerdán kell főznöm. Tojásleves, meg valami kis egyszerű főzelék jó lesz ,valami rostonsült hússal.

2020. dec. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"3-as!

Az "egytálételszerű leves" nálam a "hamis gulyásleves":"

Nálam nem egyértelmü, rengeteg változat van, a legtöbbször a hütöben található alapanyagokból találok ki valamit, igen széles skálán mozog, mi lehet benne.

Az egyetlen közös, hogy gyakorlatilag ezzel jól lehet lakni, ami utána van, az már csak desszertnek van.

2020. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%

"Nálam nem egyértelmü, rengeteg változat van, a legtöbbször a hütöben található alapanyagokból találok ki valamit, igen széles skálán mozog, mi lehet benne."


Nyáron, az a zöldség-maradék-mentő leves, amit egyébként "Nyuszi-levesnek" hívok: mindent bele, amit a nyuszi megeszik, + 1-2 húsleves kocka. Tökéletes, és még ráadásul szeretem is.

2020. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
89%

Holnap csirkeraguleves, tojásos nokedli, saláta.

Hétfő maradék leves, krumplifőzelék, virsli.

Keddre pizzát ígértem, szerda rakott karfiol.

24-én pedig sóska lesz az ebéd

2020. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!