Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök/süttök karácsonykor?

Mit főztök/süttök karácsonykor?

Figyelt kérdés
Mi csak 26-án leszünk itthon, akkor már reggel 6kor odarakom a húslevest (6-kor kelünk) karajból töltelékkel és a leves után esszük a tölteléket krumplival, szósszal majd másodiknak afrikai sült harcsa fóliában sült burgonyával. Desszertet 1-1,5 héttel előtte sütök. Még sosem sütöttem a palacsintán kívül jókat, nagyon kíváncsi leszek. Tervezek mascauert, Gundel palacsintát, karácsonyi fatörzset, püspökkenyeret. Ebből 2 ajándékba megy, a püspökkenyér reggelire kakaóval és a fatörzs pedig az ünnepi asztal dísze lesz. Egyelőre ezek a tervek, de érdekel más ötlete is, hátha megszáll jobban az ihlet.
2018. nov. 8. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagy családi összejövetel van 24-26 ig együtt vagyunk 15 felnőttek és gyerekek.


dec 24. Halászlé( bajai) rétesek.


dec.25 liba,kacsasült és malac kemencében sütve köretek párolt káposzta ,majonézes burgonya saláta, babsaláta, zöldséges rizs, dödölle. Sütik . karamellás krémes , mézeskalács , beigli, puszedli ,stangli ,diós krémes . Ezeket szoktuk minden évben közösen elkészíteni 26 pedig maradékokat esszük.

2018. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Halászlevet nagymamám csinál remélem, még jó sokáig. Nekem 2 éve van családom :)

És ez lesz az első, mikor a 18 hónaposom felfogja, hogy mi az a karácsony.

A puszedlin gondolkodtam, de végül elvetettem, mert nem hiszem, hogy fogyna..

2018. nov. 8. 17:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A családi ebéd másnál van, itthon nem tudom, mi lesz. Bár szinte borítékolható, hogy zöldségleves és valamilyen tojásétel, nem szoktunk húst enni s a rokonságban úgyis az van.


Mézest feltétlenül sütök s keresek majd valami jó kis szénhidrátszegény diós sütit is :) Valószínűleg lesz házi szaloncukor, szokott, valamint csoki (mostanában puffasztott amaránttal dobom fel s mézet csorgatok bele, szuper).

A mézeseim mindig egész csinosak, de az írókám kicsit folyós a 12. verzióban is, idén megpróbálok megint tenni róla. A mézeseim alapszínét is változtatom, szokott lenni piros és barna is, ez utóbbi kakaóval, jól néznek ki.

Szoktam vinni a családi ebédre pogácsát is, hogy sós is legyen, a krumplisat szeretem. De lehet, hogy sajtos kréker lesz, nemrég sikerült egy igen kellemes receptre bukkannom.

A mézes igényli a legtöbb időt, főleg az íróka miatt, lassan már elkezdem készíteni, amúgyis bármikor szívesen megesszük. Tavaly karácsonyfákat építettem belőle ajándékba (zöld mázzal és írókával), most csak pár asztaldísz lesz, de jó lenne rendes írókával különösen dekoratívra alkotni őket. Ez azért is fontos, mert nem tudok ajándékozni és ételneműt szoktam.

2018. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kacsasült káposztával és rántott husi vagy zöldséges fasirt lesz francia sali és rizs még, ha lesz erőm még vaddisznó pörkölt.

Süti az mindig a gyerekek kedvencei szoktak lenni, fanta szelet, mézes grízes zserbó és sajtos pogácsa. Lesz még kozák sapka is és rafaello golyó.

2018. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A sajtos kréker receptjét leírod, amit Te találtál?
2018. nov. 8. 18:49
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

24-én ebédre mi hagyományosan mákos gubát szoktunk. A mákos tészta volt régen hagyomány, de nem annyira kedveljük. (A böjt miatt alakult ki gondolom.)


Szentestén nem tudom még mit, talán libaleves vagy vargánya krémleves. Valamilyen sült hús töltve, kompót és burgonya. Desszertnek Nigella karácsonyi tortáját készítem. Előtte való hetekben pedig a jól elálló aprósüteményeket készítek. Mi ezt szoktuk ajándékba vinni. Nem vagyunk nagyon ajándékozós család, csak együtt legyünk ez a fontos. A következő napokban vendégségbe megyünk, ahol mindig kapunk ételt, így vigyázni kell mennyit főzünk.

2018. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kompót jó ötlet :)
2018. nov. 9. 17:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szálkás rántani való hal,tizs,uborka,átlagos süti (lajcsi) karácsonyi felirattal,mézeskalács,kóla
2018. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Mi mindig úgy kalkulálni kajával, hogy Karácsonyra és a két ünnep között legalább két napra elég legyen.

Rendszerint tyúkhúsleves, rántottak, sültek, rizibizi, krumplipüré, saláták (francia, krumpli), baconbe tekert krumpli, baconbe tekert máj, Lajcsi szelet, kókuszgolyó, kókuszrúd, mézeskrémes, torták a menü. 🙂

2018. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A desszert részét már jó elóre megterveztem, mivel sütni jobban szeretek. Bejgli, mézeskalács, linzer, ischler, hólabda, és kókusztekercs, meggyes kókuszgolyó, amit készítek. 24-én leszünk ketten, otthon férjemmel, neki sütök vagy egész kacsát, vagy csirkét,amit épp megkíván, aznap. Én vegetáriánus vagyok, és szerintem el leszek a köretekkel, amik majonézes, almás krumplisaláta, rizssaláta, sült édeskrumpli és pezsis. gyümölcssaláta lesznek.Még talán 25-~n is ketten leszünk, lesz bőven kaja, így aznap nem tervezek főzni, és 26-án lesz szüleimnél nagy családi ebéd.
2021. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!