Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tiramisu nem nyers tojással,...

Tiramisu nem nyers tojással, hogy?

Figyelt kérdés
Minden évben alap karácsonykor a tiramisu nálunk, eddig az eredeti nyers tojásosat csináltam, de eljutottam oda, hogy undorodok tőle, hogy nyers tojásos dolgot egyek, pedig imádom a tiramisut, de így nem tudom megenni már. Hogy tehetném bele másképp a tojást? Van valakinek rá tippje?
2020. dec. 22. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy. Ez egyébként is csak az agyadba van. Szereted, de bebeszéled magadnak, hogy undorító. Miért? Hát közben meg szereted.
2020. dec. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát eddig nem volt vele bajom, megettem, francia salátában is, de már nem tudom.

Régen a rántottát is szerettem, már azt se szeretem..

Van ilyen, hogy változik az ember ízlése nem?

Plusz amúgy is kisgyerekem van, neki amúgy se szívesen adnék nyers tojásosat.

2020. dec. 22. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Gőz felett főzött krémmel csináld, és akkor nem nyers a tojás.
2020. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Kiváló tiramisu krémport lehet kapni! Teljesen rendben van, ízre, állagra, mindenféle tekintetben!
2020. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
2 Te tudod, a gyereknek sem lenne baja tőle. A kávétól meg a rumtól viszont igen. Bár lehet koffeinmentes kávéból és aromából csinálod.
2020. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pontosan, így van, aroma és koffeinmentes kávé. De mint írtam, az már csak másodlagos, hogy a gyerek miatt sem akarom nyers tojással, úgysem eszik belőle pár kanálnyinál többet.. Régen húst is ettem, mostmár attól is egyre jobban undorodok, már csak a sertést eszem, semmi mást, pedig régen csirkét ettem csirkével, de terhesen egyáltalán nem tudtam semmilyen húst megenni, azóta is csak a sertést tudom maximum semmi mást.. Gondolom másnak is változott már az ízlése évek során :)
2020. dec. 22. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Nálam mascarpone, habtejszin, kávé és amaretto a krém. A gyerekem 2 évesen szalmonellás lett, soha nem derült ki mitől, azóta nagyon félek minden ilyesmitől, pedig majd 20 éve történt.
2020. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!