Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lesz a karácsonyi menü?

Mi lesz a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés

Nem ötleteket szeretnék meríteni, csupán kíváncsi vagyok, kinél mi lesz az ünnepi asztalon (a terítőn kívül :D ), ezért kérlek írjátok meg.

Köszönöm! :)


2020. dec. 23. 07:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Sok minden idén nem.

Gesztenyekrémleves rumos mazsolával, rántott hal, bacönbe tekert csirkemell, krumplipüré

Desszertnek tiramisu, citromvarázs, de ez is csak 2 kisebb adag, eredetileg csak az egyiket akartam, de inkább lesz mindkettőből kevesebb.

Anyukámnál lesz a szokásos halászlé, töltött káposzta.

2020. dec. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Jaj de jók ezek. Köszönöm szépen a válaszod! 🤗
2020. dec. 23. 07:34
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Évek óta én vagyok a nagycsalád konyhatündére, akihez 3 napon át felváltva jött a család karácsonykor. Tavaly besokalltam. Már nyáron foglaltam szállást karácsonyra. Erre tessék...

De a covidra hivatkozva most nem jönnek vendégek,csak anyukám.

Szóval:töltött káposzta, mákos kalács (nem beigli, mint évekig, pedig a kalácsot szeretjük), almás-krémes batyu.

Másnap:kakasleves, kakassült, fűszeres, héjas cikkburgonyával, salátával.

2020. dec. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Holnap anyos főz, ez "husleves" lesz levesporbol es uveges leves alapból. (Nem tud főzni a draga, de igyekszik, mi pedig értékeljük.) Pénteken asztali grillen sütött mindenfele lesz majd szombaton pedig rántott csirkemell. Nem szoktuk nagyon felfújni a karácsonyt.
2020. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Semmi extra. Tegnap vettem kacsacombokat, lila káposztát, a halászlének való már itthon volt (bár én nem eszem halat), valami hagymás törtkrumplit, meg majonézes salátát képzeltem el még mellé. Ja, és van bejgli.
2020. dec. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Így végig a karácsonyi ünnepekre ezeket találtam ki:


Töltött káposzta már van, lehet enni amikor csak akarunk.Egyszer lesz sült kacsacomb, amit lehet megtöltök. Még nem tudom. Mellé vörösboros almás lilakáposzta, krumplipüré.


Másnap lazac steak sült zöldségekkel.


Aztán még olyan is van eszembe, hogy sütök lehet pár töltött rántotthúst. Olyat gondoltam, hogy csirkemell sajttal, sonkával és aszalt paradicsommal töltve,tartármártással.


Desszertek:tiramisu, zserbó, bejgli, gesztenyepüré tejszínhabbal.

2020. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Szenteste gyömbéres sütőtökkrém leves, grillezett lazac, spenótos barna rizs, ropogós édesburgonya gerezdek, majonézes kukorica.

Másnap sült kacsacomb ropogós édesburgonyával, majonézes kukoricával. Harmadnapra lassan főtt tyúkleves és a maradék az előző két napról. Desszert nem lesz, valószínűleg kapunk anyóséktól beiglit. De ha nem, én akkor sem bánom. :)

2020. dec. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Már megint ez a racionális lepontozás... hát még karácsonykor is? :D
2020. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

Valami őrült járkál közöttünk már hónapok óta. Ne törődj vele, annál inkább örül a lelke. Ha neki ennyi öröm is elég, hát tegye csak nyugodtan.


Pulykasült párolt káposztával, csülök pörkölt, sült csirke. Talán még majonézes krumpli saláta, beigli, sós stangli

2020. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%

Töltött szájmaszk

Karantén felfújt

Diós-mákos pandémia

Rakott kijárási tilalom

2020. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!