Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire egészséges lefagyaszt...

Mennyire egészséges lefagyasztott, házi, főtt ételeket enni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egyedül lakom, és ezért szoktam néha lefagyasztani a maradékot. Általában egy héten 5-6 étkezéskor eszek fagyasztott, mikrózott ételeket.

2021. febr. 1. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mi lenne benne egészségtelen...???
2021. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

A fagyasztás mindegy, a házi ételek összetételétől függ. Ha minden nap lekváros palacsintát eszel, akkor mindegy, hogy fagyasztva volt vagy nem, egészségtelen lesz.


Mondjuk a legtöbb zöldség nem túl guszta kiolvasztva, jó az esélye, hogy abból így keveset eszel.

2021. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy le volt fagyasztva valami, még nem lesz egészségtelen (persze csak ha alapból se volt az).
2021. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dettó egyedül vagyok, pont most vettem ki húslevest a fagyóból holnapra. Nem aggódom semennyire.
2021. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szoktuk csinálni nem hiszem hogy egészségtelen lenne
2021. febr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha nem éveket áll a fagyasztóban egy adag étel, semmi probléma nincs vele. 2-3 hónap simán belefér szerintem. Utána sincs vele gond, nem hiszem hogy egészségtelen lenne, csak akkor már "fagyasztó íze" lehet.


Egyébként megjegyezném hogy az éttermek nagy részében is fagyasztják az ételeket. Nem azért, mert megmarad, hanem azért mert ott 1-2 hétre előre megfőznek például egy pörköltet, bolognait, levest és még sorolhatnám. Ezt onnan tudom, hogy vendéglátásban dolgoztam. :)

2021. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!