Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi tejszínből szeretnék...

Házi tejszínből szeretnék vajat készíteni. Mivel egyszerre nem tudok annyi tejszínt előteremteni, a fagyasztott, majd kiengedett tejszínből ugyanúgy lehet vajat készíteni? (2-3 hétig lenne a fagyasztóban 1-1 adag)

Figyelt kérdés
2021. febr. 22. 20:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem egy próbát simán megér, max kis mennyiséggel kezdd, h ne vesszen kárba a tejszín. Megírod pls ha sikerült? Tök jó ötlet és én is ki szeretném próbálni.
2021. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%
Kisméretű kézben fogható lekváros üveget kell félig megtölteni. Az nem repül ki a kezedből és 15 perc alatt készen van. Fontos, hogy félig legyen tejszínnel az üveg!
2021. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Amit írtam, az alapján készítettem, robotgéppel (habverő fejjel).

Kb 9dl volt a tejszín mennyisége, ebből nekem 160gramm vajam lett, mivel szerintem korán kapcsoltam le a gépet, nem csapódott ki az összes zsíradék, így egy savós tejszín maradt meg, amit megittam mint a tejet.

A vaj pedig finom, enyhén tejszínes ízű, érezni hogy teljes tejből készült. Legközelebb is fogok készíteni, de akkor majd tovább hagyom dolgozni a mixert, vagy megpróbálkozok az üveges megoldással.

2021. márc. 5. 12:59
 14/14 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az üveges módit. Félig töltesz egy kis lekvárosüveget, de előtte mérd meg a tej mennyiségét (súlyát és térfogatát is) Kirázod a vajat, majd leméred a vajat súlyra, a visszamaradt írót pedig súlyra és térfogatra is.


Ebből már tudsz következtetni, hogy melyik módszer ad neked többet. A rázásnál amikor nem lötyög semmi, ne ilyedj meg, rázd (üsd) tovább mert a cél előtt vagy már. Inkább olyan ütő mozdulatok kellenek, az a hatékony, mintha egy tüntetésen lennél, nem pedig a bármixeres majomkodós fajta.

2021. márc. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!