Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyorsrizsből tejberizs?

Gyorsrizsből tejberizs?

Figyelt kérdés

Szóval van itthon gyorsrizs (az a főzőtasakos fajta), de gyártási hibás az egyik doboz, mindegyik zacskó ugyanott lyukas. Úgyhogy normál módon zacskóban nem tudom elkészíteni, mert kiömlik.

Arra gondoltam, hogy csinálok belőle tejberizst, hogy ne menjen kárba (hogy kiöntöm lábasba a zacskókból és úgy), de ez működőképes lehet? Mert nyilván nem szívja meg magát úgy, mint a "normális" rizs.

Hogy csináljam?


2021. febr. 23. 19:50
1 2
 1/18 anonim válasza:
38%

Hozzávalók:

15 dkg rizs

2 dl víz

5 dkg vaj

5 dl tej

1 cs vaníliás cukor

cukor ízlés szerint


Elkészítés:

A rizst feltesszük főni, amikor már majdnem beszívta az összes vizet, hozzáadjuk a vajat, felöntjük a tejjel, majd ízlés szerint cukrozzuk és a vaníliás cukrot is belekeverjük. Összedolgozzuk, alacsony hőfokon addig főzzük tovább, amíg a tejet is magába szívja. Ha kész, kakaóporral, fahéjjal, gyümölcsökkel tetszés szerint tálalhatjuk.

2021. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Szerintem simán befőzheted, kicsit kevesebb vízzel, ugyanis nem annyira szívja meg magát...
2021. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Receptet googlézni én is tudok, a kérdésem arra vonatkozott, hogy ez így se nem gyorsrizs, se nem párolni való sima rizs, ebben a konkrét esetben mit csináljak...
2021. febr. 23. 19:56
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rá használni csak elő van készítve ami miatt kevesebb idő és kevesebb folyadék kell a rizsnek.
2021. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az oké, de mennyi a kevesebb? Mert ugye a gyorsrizs normál esetben úgy fő, mint a tészta, leöntöm róla a vizet. De tejberizsnél fontos a folyadék mennyisége, hogy pont beszívja. Itt akadtam el, és ebben a google se segít.
2021. febr. 23. 20:06
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz finom. Tejberizshez kerekszemű rizs kell.
2021. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nem lesz finom.

Inkább csinálj rizseshút belőle

2021. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem felszívja a 2x-es mennyiségű folyadékot, hiszen bár valamelyest hőkezelve van, a folyadék tartalma pont annyi, mint egy "A" rizsnek. Ha kevés lesz a tej - én szeretem ha tocsog valamelyest - a végén nyugodtan önthetsz még bele, de akkor már forrót.
2021. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább valami piláfot, rzizseshúst, zöldséges rizst csinálj belőle!
2021. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
0%

* rettentő fogyatékosságoddal való együttélést!


Köszönöm ezt a választ a kérdezőtől! Viszont kívánom, kedves kérdező!

2021. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!