Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak, hogy ne folyjon...

Mit csináljak, hogy ne folyjon a vér a csirke combból sütés után, és lehetőleg ne is süljön meg benne a vér?

Figyelt kérdés
Nagyon undorító amikor éves közben kezd el folyni a vér a húsból, illetve az is, ha megsül a vér és az egész combot undorítóvá teszi. Tudtok valami ötletet?

2021. febr. 28. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Kifilézed, ha véres, akkor kivágod, vagy kiáztatod!

Én csak így csinálom a combot. Vagy eleve filét veszel, de az drágább.

2021. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 alletta ***** válasza:
81%

jól meg kell mosni. pl. a zsigereknél, lassú lángon sütni, esetleg lefóliázva sütni.

a filézett változat is jó, szoktam abból is sütni, rántani.

2021. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Be szoktam vagdosni sütés előtt a comb mellett, főleg, ha egy kicsit vastagabb. Ha vér folyik belőle, úgy nincs rendesen átsülve. Vedd takaréklángra, miután beletetted a bő, forró olajba, és tegyél rá egy fedőt. Ha piros, megfordíthatod, és már fedő nélkül süsd meg a másik oldalát is, azt már erősebb lángon.
2021. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy már mondták előttem is, ha folyik belőle a vér, akkor nem sült meg rendesen.

Én épp ma sütöttem combokat (nem filét).

Panírozás előtt a csont mellett mindkét oldalon egy kicsit bevagdosom, és takarékon, fedő alatt sütöm őket.

2021. febr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Egy deka vér nincs benne eleve, csak mioglobin
2021. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Az tényleg nem konkrét vér, hanem sületlen hús és húsnedvek, de persze én is úgy mondom, hogy véres.

A rántott csirkecombnál gyakori eset, sütőben sülteknél ritkán fordul elő ez a hiba, mert ott a legtöbben fóli alatt kezdik. A bevagdosás bár működik, én nem preferálom, számomra minőség romlást okoz. Ha fedő alatt kezded a rántott csirkecombot sütni, és megtalálod azt a hőfokot, amin 10 perccel lassabban készül el, anélkül, hogy megégne, akkor meg is vagy. Komolyan: fedőt rá, visszavenni a hőt, le a fedőt, adj neki erősebb gázt,és mindjárt kész is.

2021. febr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
ki az a 64%-os seggfej, aki minden jó választ lepontozott?
2021. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
2-es: zsigerek garantáltan nincsenek a combban, az ugyanis a belsöségek másik neve. Szerintem izületekre gondolhattál. (Nem bántasból, csak vicces elírás lehetett)
2021. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Számomra még egyszer sem okozott "minőségromlást" a bevagdosás, nem is igazán értem, hogy mitől okozna azt.

Én végig fedő alatt sütöm lassan, és tökéletesen átsül, kívül pedig ropogós. (Vér nélkül)

2021. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
#9, számomra már igen. Szeretem, ha a hús minél szaftosabb, lédúsabb, ezért - ha lehet - kerülöm a mirelit húsokat, és lehetőleg nem szurkálom meg egyiket sem, hogy minél több húsnedv maradhasson a hús belsejében. Apróság, nincs nagy jelentősége, de esetenként egy ici-picit számít.
2021. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!