Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mennyi a reális...

Szerintetek mennyi a reális ára ezeknek?

Figyelt kérdés
Megkértek, hogy süssek megrendelésre de árat nem beszéltünk. 1 tálca krémmel töltött piskótáért, 1 tálca mézes zserbóért és 2,5 tálca sajtos pogácsáért sok 7000 Ft.?

2021. márc. 6. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Alapanyagok àra +kb 50-80% a munkádért és az áramdíjért reális
2021. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
7000 fedezi egyáltalán az alapanyagköltséget?
2021. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámolod az alapanyagárat, meg hogy mennyit dolgoztál vele, az időt beszorzod legalább egy minimálbérrel és megkapod az árat.
2021. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alapanyagok árát ki tudod számolni szinte fillérre - a ráfordított munkaidőt pedig szorozd be legalább egy másfélszeres minimálbérrel.
2021. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Ja, bocs, és igaza van az 1-nek, az áramdíjat is vedd figyelembe...

Bár ez nem lesz túl sok, egy sütő óránkénti fogyasztása kábé 50-70 ft.

2021. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kevésnek tűnik a 7000, de azért egy ár kalkuláció, jó esetben nem egészen így megy. Egy zserbónál pl. az ár szempontából, nagyon nem mindegy pontosan mit, mennyit használsz fel. Tehát az összes felhasznált alapanyag árát add össze, az egyéb költségekkel együtt, ez a minimum ár, amin nem buksz, de erre számolj még a munkádért is valami reális összeget. Mindegy, a szakmai kérdéseket talán hagyjuk is, a NAV-nak és az ÁNTSZ-nek biztos lenne még jó pár ötlete ezzel kapcsolatban.
2021. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszike mindenkinek.


2. Azt ki mert legtöbb része volt itthon szóval nem volt olyan dolog amit csak emiatt keljen megvennem hogy aztán rám romoljon szóval azt úgy számoltam. Amit meg megkellet vegyek az olyan, hogy amúgy is vettem volna azt meg arányában elszámoltam hogy pl a sajtnak a fele kellet és csak a felét számoltam rá.

Reggel 7 óta csinálom folyamatosan de még a zserbót megkell töltenem meg a pogácsát kisütni.

2021. márc. 6. 10:19
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De attól hogy volt otthon, még az pénzbe került neked!!! (csak korábban)
2021. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Érdeklődj a cukrászdáknál az árak felől. Én csak annyit tudok, hogy 1 db cukrászdai krémes vagy tortaszelet már többszáz forintba kerül, Auchanos nagy pogácsa darabja 80-90 Ft. Ne tálcánként, hanem darabonként számolj.
2021. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Az árat mindig előre le kell fixálni. Lehet aki megkért azt hiszi, ingyen lesz neki....
2021. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!