Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Számít, hogy mikor kerül a...

Számít, hogy mikor kerül a fűszerpaprika az ételbe?

Figyelt kérdés
A hagyományos paprikás ételeknél sokszor eltér a receptben, mikor paprikáznak. Nekem az a természetes, hogy pl. a megpuhult hagymára teszem, felöntöm egy kis vízzel és visszasűrítem. Mások meg később szórnak az edénybe paprikát, amikor már több hozzávaló is benne van, így inkább csak belefőzik. Ennek van valami jelentősége, vagy csak megszokás kérdése a sorrend?
2021. márc. 10. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Én is rászoktam szórni a hagymára.Próbáltam úgy is hogy később szórom rá de különbséget nem éreztem.Szerintem teljesen mindegy mikor szórod rá
2021. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A paprika legjobban zsírban oldódik, ezért szokás úgy, ahogy te is csinálod, hogy a dinsztelt hagymával kevered el.

A vízben nem oldódik olyan jól.

2021. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Nálam annyi, hogy - ahogy te is írod - akkor rakom bele az ételbe, amikor valami folyadék is van már benne, hogy ne kapjon oda. Ezen kívül nem hinném, hogy olyan nagyon sokat számítana.
2021. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Van eltérés. Én ezért szoktam úgy csinálni, hogy felét a zsírra és a hagymára teszem még a főzés elején, a másik fele pedig csak a főzés vége felé kerül bele.
2021. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Számít, hogy mikor kerül a fűszerpaprika az ételbe.
2021. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
persze, zsírban oldódó anyagokat tartalmaz, ha akkor szórod bele, mikor már felöntötted vízzel, a színe sem lesz olyan...
2021. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
és az íze sem.
2021. márc. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!