Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány évesen érdemes egy...

Hány évesen érdemes egy gyereket főzni tanítani?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 19:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%

Már ovis koromban segítettem, pl pogácsát szaggatni.

7-8 évesen krumplit, zöldséget pucoltam.

9 évesen már pörköltet főztem.

10 évesen a barátnőmmel forgácsfánkot sütöttünk,egész jó lett.

2021. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
87%
4 éves kortól már simán be lehet állítani egy kisgyereket kavargatni, előkészített hozzávalókat az ételbe tenni, sütit szaggatni. Szóval ilyen egyszerű, nem veszélyes dolgokat. Keresztlányomra ilyesmit (felügyelettel) rá lehet bízni, nem is csinál mocskot a konyhában. Pirítóst is nagyon szeret csinálni, palacsintát betölti magának, ilyesmi.
2021. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%
Egészen kicsi kortól. Az én fiam már a "miért?" korszakában, tehát olyan 2-3 éves kora között is kérdezgette, miközben főztem, hogy miért csinálom ezt meg azt, én meg mindig elmagyaráztam neki, kis apróságokra meg is kértem közben, pl. hogy hozzon nekem egy kanalat a fiókból, meg ilyesmi. Ez aztán szokássá vált és a későbbiekben egyre több dologban tudott segíteni.
2021. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
97%
Én ugyan egyáltalán nem akartam bevonni a főzésbe a 3 éves lányomat, nem tudok így haladni, de muszáj volt, mert jobban érdekli mindennél, úgyhogy már 3 évesen kavargat, füszerez, tésztát gyúr.
2021. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
87%
nem válasz, csak kapcsolódik a kérdéshez talán, én férfiként nagyon bánom hogy egyáltalán nem vont be anyum semmibe főzés terén kiskoromban, és tisztában vagyok vele hogy mostmár mindenki előtt ott az internet és a rengeteg recept és tanács, de én így, hogy nem is főzök sokat és nem is nagyon értek hozzá, néha bizony jobb és ízletesebb ételeket össze tudok random rittyenteni mint a több évtizede főző édesanyám a hagyományos fogásokkal. és mikor próbáltam őt tanácsokkal ellátni hogy lehetnének azok is jobbak, piszkosul letolt hogy én ne szóljak bele az ő főztjébe... szóval csak arra akarok kilyukadni hogy nem mindig azon múlik hogy kit mennyire vonnak bele gyerekként
2021. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
87%
Én csak azt tudom, hogy soha nem szabad erőltetni a főzést, sütést, mert mondjuk 14 éves ideje ha tud főzni. Engem 14 évesen erőltettek, hogy márpedig legyek a konyhában, főzzek, süssek. Annyira gyűlőltem, hogy 46 évesen inkább kifestem a konyhát, csak ne kelljen főznöm, sütnöm. Nagyon alapokat tudok, de nem vagyok konyhatündér. Szerencsére a férjem imád sütni, főzni..
2021. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
40%

Egészen kiskortól lehet hívni segíteni, aztán szép lassan hagyni önnállósodni.



2-3 évesen: finommotorikás dolgokat, amik gyorsan megvannak, nem baj ha szájába veszi utánna a kezét, gyurmázós dolgok.

pl: kenyérmadár, pizza 'díszítése', kókuszgolyó, pogácsa vagy keksz szaggatása


4-5 évesen:

Kicsit hosszabb folyamatok, amik még mindig nem a tűzhely körül készülnek.

Pl: tiramisu, zöldségpucolás zöldséghámozóval, sushi, sajtreszelés, pl tonhal- vagy tojásjrém kikeverése


6-7 évesen: rántotta, kakaó, levesbe kisgombócok és csipetke szaggatása, saláták összerakása és salátaöntet készítése, kalács és kenyér sütés, tejberizs


8-12 évesen:

komplikáltabb dolgok, pl sütőben sült dolgok összerakása, levesek, gomba pörkölt, paprikás krumpli, zöldség aprítása, madártej


kistinik: egyre kevesebb felügyelet kell, pl egy rántottát már simán összerak anélkül, hogy ott állnál mögötte, hanem mondjuk a másik szobában teregetsz és fülelsz, hogy minden okés-e. Ha bízol bennük, az önbizalmat ad.


15-16 éves: olajban sütés, csirkehús előkészítése felügyelet mellett, és egyébb trükkösebb dolgok.

Ennyi idősen már szerintem tök normális, hogy ő főz mondjuk heti egy hétvégi ebédet a családnak. Beszéld meg vele mi az árkeret, mi van otthon, mit akar főzni, elküldöd bevásárolni hozzá, és így megtanulja, hogy hogyan használja kreatívan azt ami a hűtőben van, hogyan kell összerakni egy bevásárló listát. Így 18-20 évesen ha külön költözik mondjuk koleszba, akkor magabiztos lesz a konyhapénzzel, és a főzés se lesz misztikum.

2021. márc. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
20%

16, alap szinten a főzés olyan felnőtt készség, amit mindenkinek illik tudni. Mint pl az úszás, biciklizés, mosás, porszívózás.

Repesni nem kell érte, de ha 0 tudásod van ezen a téren, az 25 fölött már nagyon gáz kezd lenni ha nem megy egyáltalán. Oké egyetemistaként még elmegy hogy gyroszon élsz, de szerintem egy felnőtt ember aki képtelen összerakni egy túrós tésztát már szánalmas, anyuci kicsi fia/lánya dolog.

2021. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
74%

19-nek.

Azért nem hallok éhen ha a konyhába kell mennem. Az alap ételeket simán megcsinálom, elég finoman. Nem okoz gondot pl: a sajttal töltött csirkemell, vagy padthai csirke elkészítése sem. Csak utálok főzni.. ennyi. Ja, a túrós tészta elkészítése sem gond.

2021. márc. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
30%
20, én meg teregetni utálok, de ettől még nem esik le a karikagyűrű, és úgy akasztom fel a ruhákat, hogy nem pállanak be vagy égnek meg.
2021. márc. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!