Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány évesen érdemes egy...

Hány évesen érdemes egy gyereket főzni tanítani?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 19:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%

21-nek.

Őszinte leszek. Messze nem érdekel, hogy utálsz teregetni vagy sem. Az meg végképp nem érdekel, hogy bár tudok főzni de hál istennek nem kell, hogy minden nap a konyhában főzzek, és ezért egyes begyepesedett emberek kivannak akadva. Én hasznosabban töltöm az időmet. Főzök, sütök ha van kedvem, nem kötelező minden nap főznöm, sütnöm. Megengedhetem magamnak, hogy akár minden nap rendeljek ennivalót, és ezért nem kérek senkitől elnézést.

A kérdés az volt, hogy mikor tanítsuk a gyereket főzni. Én csak leírtam, hogy ne legyen kötelező, ne erőltessék, mert akkor meg is utálhatja. Ha valaki játékosan vonja be a gyermekét az jól teszi. Nem a teregetés volt a téma.. ennyi.

2021. márc. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
96%
Amikor érdeklődik iránta.
2021. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
57%

"16, alap szinten a főzés olyan felnőtt készség, amit mindenkinek illik tudni. Mint pl az úszás, biciklizés, mosás, porszívózás."


HE???? Ugyan magyarázd már el, miért lenne ezek közül bármelyik is alapkezseg? Nem tudok úszni, nem is fogok megtanulni, pedig már igencsak felnőtt vagyok. Van olyan 70es ismerősöm is, aki nem tud biciklizni. Az miért lenne alap? Mosni tud a mosógép. Porszívózni pl én nem szoktam, van seprű és lapát, nincs szőnyeg.

2021. márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
97%

Valójában soha nem lett kimondva, hogy most "főzni tanítlak", de kisiskolás korától ott ült mellettem a konyhában amikor főztem és beszélgettünk, mert a munka és iskola mellett ekkor volt rá idő.

Mondogattam és látta is, valószínűleg volt is benne érdeklődés, így aztán a fiam felnőttként tökéletesen főz, a menyem nagy örömére, aki viszont utál főzni.

2021. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
96%
Engem gyerekként sosem érdekelt a főzés, anyám hiába próbált tanítani. Felnőttként megtanultam magamtól. Ennyi.
2021. márc. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
49%
Az én kisfiam 2 éves kora óta odaül :) most 3 mindig együtt főzzük az ebédet és a sütit. Tud gyúrni pizzatésztát is , bármit főzünk ő mossa meg a hozzávalót Ő keveri össze a krémeket/fűszereket, nyújtja a tésztát stb igazából szereti velem csinálni nekem meg szenvedélyem a főzés /sütés így nem meglepő. A kislányomat nem érdekli még , valószínű Ő inkább csak megeszi majd mindig , de nem baj nem vagyunk egyformák :) anyukám sose tudott sütni sőt utálta is ezért mindig én csináltam/csinálom a sütiket amióta az eszemet tudom és nem tanított meg magamtól jött minden és ez szerintem így volt jól!
2021. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
83%

Bár nekem még csak 4 éves a kislányom, de pici kora óta ott van mellettem a konyhában. Biztos eljön az az idő, amikor majd konkrétan tanítgatom, hogy mit hogy kell, de én hiszek benne, hogy így is sok minden ráragad hogy csak néz és figyel.

Anyukám nem nagyon tanítgatott engem, de én is sokat voltam mellette és szívtam magamba a dolgokat. Receptekből pedig nagyon sokat lehet tanulni.

2021. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
75%
25-össel értek egyet, engem is próbált tanítani anyukám, de mindig a hátam közepére kívántam az egészet... aztán külön költöztem, megtanultam magamtól, és azóta szeretek főzni.
2021. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
18, nagyon rossz példákat hoztál. Az úszás és a biciklizés egyáltalán nem alap készségek, nincs is lehetősége őket mindenkinek megtanulni, és nincs is rá mindenkinek szüksége. Aki pedig a mosást (=a mai világban a mosógép ki-bepakolása) és a porszívózást készségeknek tekinti, annak nagyon kíváncsi vagyok, milyen eredményei vannak az életben.
2021. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
55%

Én egy hároméves kisgyerekkel "főztem" tegnap, jól elvoltunk. Persze nem toltuk túl, bolti pizzatésztára pakoltunk feltétet, de engem meglepett, hogy nem tud kinyitni egy konzervet. (Bár hamar rájöttem, hogy azért sem tud, mert nem elég erős hozzá, de még a technikával sem volt tisztában.)


Viszont élveztük mindketten, én végigpofáztam az egészet, hogy mit miért csinálunk. A lényeget hamar felfogta, a végén akart csinálni még egy pizzát nutella alappal és banánt rápakolva, de hamar sikerült lebeszélni erről, megígértem neki, hogy ha legközelebb én vigyázok rá, akkor palacsintát sütünk.

2021. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!