Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy sütibe, kekszbe vaj...

Ha egy sütibe, kekszbe vaj volt eredetileg írva, de zsírral szeretném elkészíteni, akkor mennyi zsírt kell bele tenni?

Figyelt kérdés
Ha eredetileg 100g 82%-os vaj kellene a linzerkekszhez, akkor ennek mennyi zsír felel meg? Valami olyan rémlik, hogy 20%-al kevesebb zsírt kell beletenni, mint vajat. Tehát 80gramm disznózsír kell a 100g vaj helyett?

2021. márc. 12. 21:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagyis amennyi zsír-százalék a vajra rá van írva? Tehát ha a 80%-os vajat akarom helyettesíteni, akkor 80%-nyi zsírt kell és ugyan ott vagyok? (árban viszont jóval barátibb, és nem csak az eleve kevesebb mennyiség miatt.)
2021. márc. 12. 21:23
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Igen.
2021. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
De az íze sajnos nem lesz olyan finom mint vajjal...
2021. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezzel tisztában vagyok, sajnos a vaj k.drága. A margarin nálam nem opció, így ahol lehet, ott zsírt akarok használni, mert nem fogja bírni a pénztárca.


De így is sokkal jobb lesz minden, mert nálam sehol sincs semmiben sütőpor és hasonlók. A családtagok nehezen is fogadják el, hogy "szarul" sütök és már nem vagyok hajlandó semmi ipari tartósítószerrel, műanyaggal, tapétaragasztóval, keményítővel, talkummal agyontömött ipari szemetet megenni. Ha szóvá teszem a halászlékockát, a gulyáskrémet a piros aranyat, a gyári majonézt, kiakadnak. Fogalmuk sincs már mi micsoda, annyira hozzánőttek a szemét kajákhoz.


Érdekes módon a saját sütimből alig eszek pár szemet és nem is kívánok többet. Az ipari szarból simán fel tudom enni a 10×-es mennyiséget és akkor is olyan mintha semmit sem ettem volna.

2021. márc. 12. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Vaj helyett ott a sütőmargarin. Olcsóbb és nem is lesz olyan zsíros íze a süteménynek. Plusz van olyan jó minőségű a margarin (pl. Rama), mint a vaj.
2021. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

#5: margarinnal egy ócska másolat lesz....

Köze nem lesz az eredeti ìzhez.


Meg kehet ideologizálni, de nem véletlen h minőségi sütikben nincs margarin...

2021. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

4: most komolyan.... egy egész tálca sütibe kell mondjuk 250 g vaj. Akciósan 500 ft. Spórolsz kb 200 ft-ot ha zsírral csinálod.... a többi alkotórészhez képest alig pár %. És a minőség....


Inkwbb sütnék feleannyit, de vajjal, ha nem lenne pénzem...

2021. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Már több hasonló kérdés alá bemásoltam Lénard Sándor: A római konyha c. művéből ezt a részt, itt is abszolút helyénvaló. :-)))


[link]


"A parasztasszony a kastélyban


A szegény paraszt feleségét mindig felhívatták a kastélyba, ha nagy vendégség ígérkezett. Segített akkor ott a szakácsnak, aki maga is igen nagy úr volt. A parasztasszony fát aprított, krumplit hámozott, baromfit tisztított, tortakrémet kevert - aztán odahaza mindenről egy ízig beszámolt hites urának.


- Micsoda dínomdánom volt megint! Micsoda lakoma! Befejezésül eperkrémes torta! Bizony, a gróf urak mind a tíz ujjukat megnyalták utána!


A paraszt hallgatja csak, hallgatja megannyiszor ezt a történetet; egy szép napon aztán vége szakad a türelmének, az asztalra csap, és így kiált:


- No hát egyszer már én is kérek eperkrémes tortát!


- De édes uram - így a parasztasszony -, nincs hozzá eprünk!


- Van aszalt körténk épp elég! Csináld körtével!


- Jó, de vajunk sincs a krémhez!


- Akkor csináld zsírral!


- Honnét vegyem a szép fehér lisztet? Csak az a fél zsák rozslisztünk maradt!...


- Megteszi. Csináld hát rozsliszttel!


- No és a tojás? Tizenkét tojás!


- A mindenségit neki, hát veletek asszonynéppel sehogy se boldogul az ember? Mondtam, asszony, nekem torta kell, eriggy a konyhába, de egy-kettő!


A parasztasszony nekiáll, szitál, kever, süt, vár... aztán egy szó nélkül visszatér a tortával. Az urának sincs kedve szónoklatokhoz. Csak levág egy szeletet, beleharap, majszolgatja, majd leszögezi: - Látod! - És lassan hozzáteszi még: - Csak azt nem tudom, mit kell ettől a gróf uraknak az ujjukat nyalogatni!"


:-D

2021. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as köszi! :)

6-os, pontosan így van!


7-es, 5-ös, légyszives olvassátok el a kérdést és arra válaszoljatok. A margarin nem opció, a kérdés kifejezetten a vaj zsírral történő helyettesítésére vonatkozott!

2021. márc. 13. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!