Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csináljam hogy a tojásfeh...

Hogy csináljam hogy a tojásfehérje ne essen össze a máglyarakás tetején? Étkezdében olyan szép magas habot kapok kb.5cm, nekem meg 1cm-re összezsugorodik.

Figyelt kérdés

2021. márc. 13. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy csinálod?
2021. márc. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve több tojásfehérjét használnak, mint ami nekünk keletkezik a máglyarakásban felhasznált tojások után. Ha felkenéskor is csak 2-3 cm magasságra jut, abból készen sem lesz 5 cm.

A másik, hogy nem sütni kell, hanem lassan szárítani.

2021. márc. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy a 2-es írja, de szerintem nem is rendes fehérjét használnak, hanem valamilyen tojásfehérjeport.
2021. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rendes fehérjét használnak, csak más módszerrel, svájci meringue-et csinálnak és amiatt lesz másmilyen. És több fehérjével is próbálkozz, mint ami kimarad.

Ezt egyébként nemrég találtam, itt szerintem nagyon jól le van írva a fehérjehabok. Próbáld meg ezzel a vízgőzössel, nekem sokkal finomabb lett vele. [link]

2021. márc. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom teszel bele cukrot a fehérjébe ha fel van verven.Kristály cukorral keményebb szerintem.

Magas hőfokon 180C'-on kezd ha picit pirul vedd vissza 140-150re ne nyitogasd a sütő ajtót,adj neki időt min 30percet.Azért eshet össze mert nem volt még kész.

2021. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy te mi alapján készíted, de én úgy szoktam, hogy felverem a tojásfehérjét, hozzáadok kb 2 evőkanál szilvalekvárt és csak akkor teszem rá a sütire amikor az már majdnem kész. Tehát sütöm a sütit kb 20 percig, aztán kiveszem és mehet rá a fehérje és max 5 percig sütöm így együtt, amíg meg nem barnul. Nekem így nem szokott összeesni.
2021. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet, hogy abba is kerül E471?
2021. máj. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!