Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kézi habverővel is sikerülhet...

Kézi habverővel is sikerülhet kemény habbá vernem a tojásfehérjét?

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony vagyok, nincs még gépi habverőm. Túrótortát szeretnék sütni. Van, aki már vert fel habot kézi habverővel? Lehetséges? Ha igen, kb. mennyi idő?
2020. dec. 30. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb negyed óra, ha gyorsan csinálod. De csak fehérje legyen benne.
2020. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Többszöröse az idő, de fel tudod verni (nagyanyáink kézi habverővel verték, szóval nem lehetetlen.)
2020. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem pont ugyan olyan keményre nem lehet, valószínűleg el fog folyni. És baromi fárasztó is. Egész jó gépek vannak már viszonylag olcsón is (5-10 ezer körül akár). Ha igazán szép habot szeretnél, ami tartja magát, érdemes tenni bele habfixálót is.
2020. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Hogyne lehetne! Lehetőleg legyen hideg a tojásfehérje (ha lehet, a tál is), sárgája semmiképpen ne kerüljön bele, ha kell bele cukor, azt csak amikor már keményedik. Folyamatosan verjed, nagyjából 4-6 perc alatt kész is.
2020. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Tervezek venni gépet, de a tortát holnap sütném, úgyhogy akkor megpróbálom kézi habverővel.

2020. dec. 30. 14:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt suliban ilyen feladat egy bálon, az a csoport nyert, aki előbb verte fel a tojást, habbá. Fejre kellett állítani a tálat, hogy ne folyjon ki a hab, tehát jó keményre kellett felverni, és sikerül.
2020. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat is. :)
2020. dec. 30. 14:09
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok azert en sem olyan oreg meg, de gyerekkoromban nagyon sokaig nem is volt semmilyen gepunk, mert nem engedhettuk meg magunknak, igy kezi habverovel csinaltunk mindent (ahogy nagyanyaink is :D). Tokeletes lett, csak nyilvan faraszto :)
2020. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Régen lehetett kapni tekerős kézi habverőt, talán még ma is van. Kevésbé fárasztó a sima habverős módszernél és ha ritkán van rá szükség, akkor jobban megéri (plusz nem kell a tárolással sem foglalkozni, elfér a konyhai fiókban).
2020. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk is olyan van, amiről az előző beszélt, tényleg jó, de szerintem jobban megéri egy rendes gép, amit másra is lehet használni.
2020. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!