Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikor nélkül mennyire nehéz...

Mikor nélkül mennyire nehéz az élet?

Figyelt kérdés

Költözés alatt vagyunk és felmerült, hogy az új lakásba nem vennénk mikrot.


Szerintetek a mikro létszükséglet egy lakásban vagy csak kiegészítő eszköz? Mennyire macerás mikro nélkül melegíteni az ételeket, folyadékokat? Napi szinten melegítenénk újra ételt, plusz napi 2 bögre kakaót is meg szoktunk inni, azt is melegíteni kell.



2021. márc. 22. 01:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
93%

27-es: a gáznál nem tudom, hogy mennyivel olcsóbb, a villanynál garantáltan:

egy tányér étel mikróban 1 perc alatt meleg villanysütöben/tüzhelyen meg 10 perc. és tíz perc alatt több áram fogy, mint egy perc alatt. Másrészt a mikró csak az ételt melegíti, a sütö/tüzhely esetében meg elöször a sütöt/tüzhelyet, utána az edényt, amiben az étel van és csak ezután melegszik az étel maga.

2021. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
92%
31: pontosan! :)
2021. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem létszükséglet a mikró, mert maximum vajat olvasztok benne ha épp az kell sütéshez, másra nem használom. Jobban szeretem a sütőben melegíteni a dolgokat, akkor is ha lassabb. A párom viszont szokta használni, így van itthon. Szerintem ha naponta többször használjátok és elfér, akkor nem rossz ötlet.
2021. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
77%
Napi szinten használom a mikrót arra, hogy ételt melegítsek. Semmi bajom nincs, pedig tizenx éve van a lakásban mikró. Ráadásul már a mai mikrók 99%-a energiatakarékos, tehát kevesebb áramot használ, mint a régiek.
2021. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%
Oké ,akkor holnaptól levédetem a mikrohullámú bojlert hamár ilyen csuda energiatakarékos lett egy két perc alatt langyos levest csináló doboz...
2021. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

13,14: oke, de most nem 50 evvel ezelott van, hanem most. es nem fogom a sajat életemet neheziteni ilyen hulyeseggel. akkor lámpa se legyen, vilagitsunk gyertyával, meg csinaljuk tüzet a kertbe es azon főzzünk XD

egyebkent meg azt irtam le, hogy EN mit csinálnék, abba meg ne szóljatok mar bele..

2021. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
89%

#35 Víz melegítésre/forralásra mindig az egyszerű elektromos ellenállás elvén működő merülőforraló lesz a leghatékonyabb megoldás, mert az közvetlen a vizet melegíti szinte nulla veszteséggel. Így működik az elektromos bojler és az elektromos vízforraló is. A levest is ezekben lenne a "legenergiahatékonyabb" melegíteni, csak nem lenne túl higiénikus és könnyen tisztítható.

A mikró is gyakorlatilag közvetlenül melegíti az ételt, így ez a következő leghatékonyabb. A indukciós tűzhelynél először az edényt melegíted fel, majd az melegíti át az ételt, már itt is rosszabb a hatásfok. Hagyományos villanytűzhelynél először a kerámia lapot fűtőd, az fűti az edényt, az meg az ételt, gáztűzhelynél pedig a közölt hő jelentős részével a konyhát fűtőd.

2021. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
73%

Mi éltünk 12+ évig mikro nélkül.

A kávét, tejet, levest, főzeléket lábosban melegítettük, amit így nem lehet azt sütőben (rántott húst is), mondjuk ez nem 2 perc hanem 20.

Élünk, jól vagyunk, de nyáron vettünk mikrót és azóta sokkal könnyebb.

2021. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
58%
Szex nélkül még tudok élni, de mikro nélkül nem!
2021. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!