Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szekelykaposzta receptet...

Szekelykaposzta receptet kerhetek?

Figyelt kérdés

18 hkm vagyok. Nagyon kivanom de sose csinaltam meg :(

Tudnatok segiteni , ti milyen husbol es hogyan keszititek? Pontos recept erdekelne ami alltal megtudnam csinalni :)

Nagyon szepen koszonom :)


2021. márc. 22. 21:56
 1/4 A kérdező kommentje:
husos kaposzta is erdekel
2021. márc. 22. 22:04
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Tessék:

[link]

Ez a legegyszerűbb, és tényleg a legegyszerűbb, mert sokféleképpen készítik. Van aki tesz bele még füstölt húst is, meg esetleg árpagyöngyét. Ahogy elnézem,én a babérlevelet kihagynám belőle, de ha te szereted, akkor nyugodtan hagyd benne.

2021. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én lapockából készítek pörköltet, rá a szükség szerint kimosott és kicsavart káposzta (ha nagyon sós, vagy nagyon savanyú) közé 2-3 babérlevél, 1-2 gerezd átnyomott fokhagyma, rá paradicsomlé. Ez mind összekeverve, alá lángelosztó, edényre fedő és megfőzöm.

Én nem várom meg a káposztával, hogy a hús megfőjön, mert akkor a hús szétfő, mire a káposzta megpuhul, különösen a mostani ecettel tartósított káposzták. És nem teszek rá semmilyen vizet.

A hús is és a káposzta is dob ki főzéskor levet és mi nem szeretjük, ha vízben tocsog.

2021. márc. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Természetesen még a pörkölt készítés során sózom-borsozom és vannak akik tesznek rá kis köménymagot, akár őrölve, én nem szoktam.

2021. márc. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!