Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most készítem életem első...

Most készítem életem első bejglijét. Létezik, hogy csak 6 g élesztő kell bele? Sürgős!

Figyelt kérdés
[link]
2010. aug. 20. 15:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ez jó volt..,nikotex beigli!:D

Nekünk digitális mérlegünk van,szóval simán kigrammoznám az előirt mennyiséget!;D De az élesztőben igazat adsz nekem,Te mint nagy beiglikészitő?

2010. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Létezhet, mert nekem olyan receptem van ahol 1 kg a liszt, és 3 dkg az élesztő. De ha kíváncsi vagy a receptemre, írj privit, szívesen leírom!
2010. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nézd, én úgy gondolom, hogy biztosan meg lehet csinálni kevesebb élesztővel, sőt akár anélkül is, mivel a beigli tészta omlós és nem elsősorban kelt tészta. Én másképpen szoktam, az vált be, de lehetnek azon kívül is jó receptek. A kérdező által bemutatott recept szerintem túlságosan "szofisztikált" azokkal a gyógyszerészetben haszálatos grammokkal, nem igazán életszerű annak, aki rutinos háziasszony és legtöbbször már nem veszi elő a mérleget sem :)))

Jó sütögetést :)

2010. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
utolsó...,igazad van,mert Anyukámnak pl. nevetséges lett volna ez a recept,hogy igy kigrammoznak mindent,mert Ő se használt mérleget hanem érzéssel-szivvel főzött,sütött!
2010. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szegény kérdező! beleszaladtál a leghülyébb beigli receptbe amit valaha láttam.Én is érzés szerint készítem, egy ráma,kis zsir- kis tejbe felfuttatott kb fél élesztő, 3-4 tojás sárgája, vaníliás cukor só, izlés szerint cukor/megkóstolom/-és annyi liszt, amit ez felvesz.Dagasztás,kelesztés.Én sűrűn csinálom.Valaki mindig befűz.A töltelékem is egész más.
2010. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ó, köszi nektek! :D Hát tényleg nagyon hülyén jött ki ez a sok grammozás. Többet nem sütöm ez alapján, bár elég finom lett. Ahhoz képest, hogy első. Nagymamám csodálkozott, hogy ilyet sütöttem :D
2010. aug. 20. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!