Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ilyen kaját tudnék...

Milyen ilyen kaját tudnék csinálni almából? Az értelmes válaszokat felpontozom.

Figyelt kérdés

Van itthon bármilyen mennyiségű alma,ha kell szedhetek szilvát is.Milyen,úgymond ,,reform,, kaját tudnék csinálni?

A mikrós v. főzés nélküli ételeket előnyben részesítem.

Légyszíves a receptet is linkeljétek,vagy írjátok be ha tudjátok.

Köszönöm!

13l


2010. aug. 20. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

pl:

mindmegette.hu

almáspite, almaleves mittomén :)

2010. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam sült almát csinálni: levágod az alma tetejét, kiszeded a belsejét,de nem az egészet,teszel bele kicsi mogyorót vagy diót, mézet, esetleg mazsolát és fahéjat (mikrózod kb 1-2 percig).

Almaleves:

víz, alma, fahéj, szegfűszeg, natúr joghurt sűrítéshez, esetleg 1 kanál vanília pudingpor (a mostaniakban már nem szokott cukor lenni, de ezt ki is lehet hagyni),+ édesítőszer vagy méz. A végén összeturmixolod.

Almadzsem: alma, dzsem fix+ cukor helyett édesítő vagy méz.

Egyelőre ennyi jutott eszembe.

2010. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
almás pite áá anyu pont ma csinált:D
2010. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm...a sült almát megcsinálom,de azért mindenkinek ment a kéz:)
2010. aug. 20. 19:44
 5/14 anonim válasza:
80%

Nézd meg ezt a lapot, itt rengeteg recept van és lehet keresni is közöttük: [link]


Egy példa: [link] almas-fahejas_pillango_recept_1380?nocache=1

2010. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
89%
A 20:26-os vagyok, Bocs, most látom csak, hogy ez a fogyókúrás részleg. Véletlen kérdésként dobta ki a Tiédet, és nem figyeltem. Azért nézd meg a nosalty.hu oldalt, hátha van pár reform recept is feltöltve!
2010. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Almaszeletek sörtésztás bundában sütve!!!
2010. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Almás palacsinta,meg nekem is a töltött alma jutott eszembe jó sok dióval és mézzel.
2010. aug. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Itt a 20:26-os ismét. Üdv annak vagy azoknak, akik a jószándékom ellenére 37 %-ra lepontozták a bejegyzésemet. Ha itt lehetne törölni a hibás válaszokat, akkor természetesen azonnal megtettem volna, miután eljutott a tudatomig, hogy reformételt keres a kérdező! Valójában csak a segítő szándék vezérelt, nem az, hogy felpontozzanak, de a lepontozás azért mégis rosszul esett nekem.


Amúgy tapasztalatom szerint mindenfajta süteményt át lehet alakítani ízlésszerint reformmá, ha az alapötletet megváltoztatjuk itt-ott pl. mézzel vagy nádcukorral édesítünk vagy kihagyjuk a porcukrot a tetejéről. Közben eszembe jutott egy süti, amire tényleg lehet mondani, hogy reform, és mindig október táján készítjük almából,(birsalmából is, sőt régebben szilvából!)+ egyéb idényjellegű alapanyagokból, de egyszerűen elment a kedvem, attól, hogy bárkinek is ötletet adjak. Sőt, mostmár örülök, hogy valami csoda folytán teljesen kiment a fejemből és tegnap nem írtam ide be még a nevét sem!

2010. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
78%
Ja, és nyugodtan le lehet pontozni az új, 10:55-ös bejegyzésemet is a sárga földig! Már nem érdekel! Szóval mindent bele! :D
2010. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!