Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyors ételeket tudtok,...

Milyen gyors ételeket tudtok, amiknek az összekészítéséhez legfeljebb 10 perc kell? Vagyis ha utána magára lehet hagyni a sütőben, ahol sül még 10-15 percet, az nem számít bele, ahogy az sem, ha pl. a rizs fő magában 20 percig.

Figyelt kérdés
Szóval a 10 perc annyi, amennyit aktívan kell foglalkozni vele, vagdalni, fűszerezni, stb., ennél az elkészülés lehet hosszabb, ha az rész már megy magától (pl. sütőben)

2021. ápr. 8. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehet venni előkészített pizza tésztát, rárakod a hozzávalókat és mehet a sütőbe.
2021. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de inkább egészségesebb ételekre gondoltam, mint a pizza.
2021. ápr. 8. 09:00
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Fűszeres csirkecomb tepsiben,vele sült zöldségekkel.

A csirkecombokat ízlés szerint fűszerezed, a zöldségeket(krumpli,répa,paszternák,cékla) egyforma darabokra vágod,sóval és borssal megszórod. A hús mellé teszed. Kevés olívaolajat öntesz rá,esetleg egy kevés vizet. Alufóliát teszel rá,és megsütöd a sütőben.

Tényleges munka kb.10 perc van vele.

2021. ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez jó, köszi. Ilyenekre gondoltam.
2021. ápr. 8. 09:17
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Kínai pirított tészta vagy rizs:

A rizst/tésztát megfözöd, kihütöd, ez pár perc - lehet elözö napi maradék is.

Különbözö zöldségeket csíkokra vágsz

Csirkemellet felcsíkozol, 1 tojást felversz símára.

Ez eddig kb. 10 perc.

Mielött enni akarsz, egy nagy serpenyöben olajat forrósítasz, 2-3 perc alatt átpirítod a húst, félreteszed, megpirítod a zöldségeket 4-5 perc alatt, félreteszed, megsütöd a tojást rántottaszerüen, félreteszed. A serpenyöben átpirítod a tésztát/rizst, beleteszed a többi hozzávalót, ráöntesz 1-2 evökanál szójaszószt, 1 teáskanál keményítöt elkeversz fél dl vízzel és kevergetve hozzáöntöd - és már eheted is.

Tényleg nagyon gyorsan megy, tovább tart elolvasni, mint megcsinálni.

2021. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

a tésztás kaják megvannak ennyi idő alatt, ha a szószt készen veszed és csak húst raksz bele, mint a spagetti, bolognai.


de a kedvenc 10 perces receptem a tonhalas tészta.

jutúb-villámgyors tonhalas orsó tészta

2021. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem írtad konkrétan, hogy sós vagy édes kell, így mondok párat ami így hirtelen eszembe jut:

muffin

frakfurti leves

tárkonyos csirkeleves

gulyásleves

fánk

mézeskalács

palacsinta

aranygaluska

mézes krémes

lángos

tejfölös csirkemell

almás pite

paradicsomleves

pizza

mustáros csirkecomb

túrógombóc

kínai csirke

bögrés süti

csirkemell őzgericben

Hirtelen ennyi, ezekkel alapvetően keveset kell foglalkozni, a leves is bár sokág fő, de az alap elkészülés nagyon rövid idő.

2021. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
A legtöbb saláta megvan 10 perc alatt
2021. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom ki pontozgatott le engem, de hasonlóan jártam el, mint ő ;)
2021. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én sem értem, miért kell lepontozni? Lehet, hogy valaki nem szereti az adott ételt, de attól még nem muszáj lehúzni.
2021. ápr. 8. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!