Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palacsinta tej nélkül? Lehetet...

Palacsinta tej nélkül? Lehetetlen dolog ugye?

Figyelt kérdés

Egy kis sz@r faluban lakunk, ahol van 2 kis üzlet, egyikben sincs tej. Nem tudok tejet venni sehol, csak holnap. És öl meg az unalom, ilyenkor szoktam nekiállni sütni, mert azt imádom és leköt. Muffinokat szoktam, de mostanában a család kivánta a palacsintát, és gondoltam csinálok egy adaggal. De nncs tej. Lehetetlen anélkül? Azt nem nagyon lehet helyettesiteni semmivel, ugye? :(

Muffin esetleg még jöhet ha tudtok olyat hogy alapvető dolgok kelljenek hozza és mégis finom?

Köszi előre is


2010. aug. 22. 12:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lehetetlen. Én sokszor nem is teszek bele tejet, mert attól leragad nekem, vagy túl vastag és fújtós lesz. Esetleg egy nagyon keveset szoktam csak beletenni, de nem mindig.
2010. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, egyáltalán nem lehetetlen, sőt, én sokkal jobban szeretem tej nélkül, csak szénsavmentes ásványvízzel keverem be a tésztát, cukor nélkül, csipet sóval, no meg ugye a tojások.

Van otthon szénsavas ásványvized, vagy szódavized, vagy szódabikarbónád?

2010. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
google kiad egy csomó oldalt,ha beírod,hogy tej nélkül palacsinta
2010. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sokkal könnyebb is lesz a tészta tej nélkül, olyan lesz, mint a strandokon! Hú, sütök is!
2010. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ez komoly??? De jóóó :D

Ásványvizünk az van bőven, tojás meg minden ami kell, csupán a tej hiányzik...

Azt mondjátok, nem fog hiányozni? :)

2010. aug. 22. 12:35
 6/25 A kérdező kommentje:

Bevallom nem is kerestem rá googleban, mert én szinte teljesen biztosra vettem hogy tej nélkül nincs palacsinta.

ÁÁÁÁÁ de örülök!!!

Kösziiiiii

2010. aug. 22. 12:36
 7/25 anonim válasza:
100%
Nagymamáméknál sose tettek bele tejet, az "pesti uraskodás". És ugye drágítja is... A tojással is nagyon spóroltak. Liszt és szóda, ő erre esküdött.
2010. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem lustaság, én rákeresek gogleban, de azért hálás lennék ha valaki küédene egy jól beváét tej nélküli receptet, mert semmiképp se szeretném elrontani...
2010. aug. 22. 12:38
 9/25 A kérdező kommentje:
Bocsi a helytelen irásomért. Csak most látom. Eléggé sietek, elnézést!
2010. aug. 22. 12:39
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

hali.


20 dkg liszt

1 tojas

csipet so

annyi szodaviz, amibol rendes tesztat kapsz.


Elarulom, a nagyim meg a tojast is kihagyta sokszor, mert nem volt...:) amit kisporolt a tesztabol, azt karpotolta az az isteni baracklekvar amit o fozot....


sok sikert!

2010. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!