Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha már az olajban a víz benne...

Ha már az olajban a víz benne van, robbanhat? (Főzés közben)

Figyelt kérdés
Mindig van egy ilyen félelmem, mert tudom ha hirtelen olajra vizet öntünk hatalmasat robbanhat, de ha már összekeveredett akkor is? (Arra mindig figyelek hogy lehüljön kicsit az olaj mielőtt vízzel felönteném)

2021. máj. 21. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Hát inkább lángra kap

Én előételesként dolgozóm van 2 fritőz maxon megy egész nap és van mikor a mosogató fel pakol 1-2 merőkanalat fölé ami még vizes és belemegy az olajba(nyílván pár csepp) nem kap lángra de én se szeretem,mert félek én is szóval óvatosan inkább ha meg felöntöd addig védd lejjebb 1 picit.

De nyílván 1 robbanásnál az arányok se mindegy...

2021. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 mantis religiosa ***** válasza:
91%
Forró olajba/zsírba ne önts vizet, forró vízbe nyugodtan öntheted az olajat/zsírt. Ha pedig már előtte összekeveredtek, bátran melegítheted.
2021. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha túlhevült olajba cseppen lángra lobbanhat, egyszer én is jártam így. Ha sütsz valamit, és pár csepp kerül bele, még nem kell parázni, elkezd nagyon sisteregni, de nagyobb a füstje mint a lángja. Félre húzod gyorsan, meg lejjebb veszed a lángot. Szerintem ez túlhevült olaj+víznél fordul elő, és akkor sem egyetlen csepptől.
2021. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
3. voltam. És akkor sem robban, hanem felgyullad, mint amikor flambíroznak. Én kertes házban élek, tehát amikor egyszer nálam begyulladt, fogtam és kirohantam vele az udvarra. Minden esetre vízzel ne próbáld oltani. Le kell venni, és elalszik magától.
2021. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
"ha már összekeveredett akkor is?" Nem. Ha összekeveredett akkor nem. DE!!! hogyan kevered össze az olajat vizzel (Ugy, hogy tényleg összekeveredjen és ne váljon szét!)? Nem egyszerü feladat, szerintem ilyent soha nem is csináltál!
2021. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Robbanni soha nem fog. Amiatt veszélyes, mert a forró olajban a víz szinte azonnal elpárolog és a forró gőz valamint olaj gyorsan felcsap és égési sérüléseket okoz.
2021. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat! Természetesen nem lesz teljesen homogén az olaj-víz keverékem, csak nem tudtam, hogy együtt tovább főzve (pl serpenyőben) hogyan viselkedik.
2021. máj. 21. 15:03
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Áruld már el légyszi, hogy mi a fenének kell összekeverni az olajat vízzel?
2021. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sokszor sütök csirkét, és akkor olajon pirítom meg először, majd miután mindkét oldala megvan, felöntöm vízzel és tovább párolom még kicsit.
2021. máj. 22. 00:04
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

Ótejószagú isten!!!! Ezt csak te találtad ki vagy így kell?

Inkább tegyél mellé egy kis fémtálban vizet.

2021. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!