Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A leveles tésztának nem...

A leveles tésztának nem kellett volna kicsit megkelnie?

Figyelt kérdés
Kakaós csigát csinálok leveles tésztából. Úgy csináltam, ahogy le volt írva, kinyújtottam, feltekertem, felvagdostam, beraktam sülni és ugyanakkorák maradtak. Mini csigák lettek, pedig a képen nem ilyen volt. Fresco leveles tésztából csináltam.

2021. jún. 1. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Valamit a sütésnél nem jól csináltál.

Vagy nem volt a sütö elég forró, vagy nem volt göz a sütöben, vagy a tészta megmelegedett, mire megtöltötted.

2021. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Előmelegítettem a sütőt 180 fokra, így írta a recept is. Mi az, hogy megmelegedett? Kiolvasztottam szobahőmérsékleten, ahogy kell.
2021. jún. 1. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A leveles tésztát inkább 200-220 fokon kellene sütni.

A megmelegedett meg arra vontakozik, hogy a leveles tésztának hütöhömérsékletünek kell lenni, mielött a sütöbe kerül, ha szobahömérsékletü, akkor sokszor nem jön fel.

2021. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így írták pedig a receptben. Akkor már ezt is tudom, legközelebb úgy.
2021. jún. 1. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Én élesztős vajas tésztával szoktam csinálni igaz azt magam gyurom.
2021. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lett nagyobb sütés alatt, vagy csak nem lett akkora, mint a képen? Mert a kép ugye illusztráció és az olyan kakaós csigákat általában háromszor annyi tésztából csinálják. Úgy kell elképzelni. Ha előre kinyújtott leveles tésztád volt, akkor valószínűleg a rendes kakaós csiga mérethez hosszában hármat kéne egymás után tenni és úgy feltekerni a keskenyebb oldal mentén.

Ha betetted a sütöbe és kb 1,2-1,3szorosára nőttek a csigák, akkor a leveles tésztával minden rendben volt. Ha semennyit sem nőttek, az nagyon fura, annak nem tudom mi lehet az oka

2021. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kicsit nőttek csak.
2021. jún. 1. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!