Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktál szakácskönyvből főzni?

Szoktál szakácskönyvből főzni?

Figyelt kérdés
Én sokáig magam kotyvasztottam, de pár hónapja felfedeztem a szakácskönyvből főzés előnyeit is. Te hogy szoktad csinálni?
2010. aug. 25. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szakácskönyvek legtöbbjéből mindig kihagynak valamit, úgyhogy ha nézem is a receptet, a tapasztalataimból is merítek, hogy ehető legyen, amit készítek. :-) (egy példa: kenyér receptből kihagyták a sót)
2010. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Nálam az összes étel alapja


zsír vöröshagyma és paprika.


És inkább sütök mint főzök, a gyümölcsöket, zöldségeket meg nyersen eszem.


Tésztát, kenyeret kerülöm.

2010. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát én inkább neten keresgélek.Elolvasom a receptet,úgy nagyjából megjegyzem,aztán alakítgatok rajta:D
2010. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! rutinból főzök évtizedek óta, pedig van vagy 30 szakácskönyvem:) inkább szórakozásból, ötletmerítésként

lapozgatom őket, bár kétségkívül, hogy az alapokat kezdőknek jól leírja némelyik.

üdv.

2010. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eléggé vizuális lény vagyok, anyu régi szakácskönyveiben meg nincsenek képek, ezért másoknak bevált, fotókkal mellékelt receptek között szemezgetek a megszokott internetes oldalaimon. Innen merítek új ötleteket, recepteket. Ha valami hagyományos, klasszikus ételreceptnél akadok el, akkor felhívom anyut. Ez általában a legegyszerűbb dolgoknál következik be, például rántás vagy piskóta készítés. :)

Egyébként szeretek új ízeket kipróbálni, általában érzéssel főzök, ész nélkül öntögetek mindent, de eddig még bevált, sikert aratott a családban minden főztöm. :)

23/L

2010. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, adok mindenkinek zöld jelet. várom még a válaszokat, ha valakinek van kedve írni :)
2010. aug. 25. 14:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam szakácskönyvből dolgozni, de szinte csak sütiket. Anyumtól örököltem kb. 120 szakácskönyvet, úgyhogy van választék. A legjobban a régi 100 évvel ezelőttieket szeretem, mert ezekben még megadnak minden hozzávalót, és elég részletesek!
2010. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is szoktam szakácskönyvből főzni, viszont igazat adok az első kommentelőnek, mert szerintem is van, amit kihagynak belőle.

De azért mindig jól sikerül, amit szakácskönyvből készítek elsőre! :)

Már megszállott szakácskönyv gyűjtő lettem! :)

2010. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Inkább csak ötletnek használom. A főzés sütésbe bele tudok nyúlni menet közbe is ha valami nem oké a recepttel, de a süteménynél nem. Az előbb elolvastatom anyummal, hogy nincs e vmi gyíkja a receptnek.
2010. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam a bevezetőben, én csak most kezdtem el használni szakácskönyvet. Nem egy divatos, szinte fotóalbumot, hanem egy magyar mesterszakács által összeállított családi szakácskönyvet.

Ennek legfőképp az volt az oka, hogy észrevettem, hogy előbb-utóbb mindig ugyanazokat főzöm, és már kicsit untam.

Sok fűszerem van itthon, de ha egyedül főztem, mégsem használtam őket olyan változatosan és főleg magabiztosan, ahogy azt lehetett volna.

Én gyerekkoromban szívesen főztem, de anyám nem tud főzni, ezért nem tanított semmit, sőt, néha nem is örült, ha főzök. Ezért nálam az alapokban van hiányosság. Észrevettem, hogy ebben a családi szakácskönyvben egy csomó praktika van, és pont ezeket az alapokat, ezt a kellemes magabiztosságot meg tudom szerezni. Ezért direkt főzöm a recept szerint, hogy érezzem az ételek alapízeit, és majd utána megpróbálom variálni őket, ha már ráérzek arra, hogy mit mivel fűszerezzünk, mennyi ideig süssük-főzzük stb.


Na, csak ezért kérdeztem. Aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok, mindenkit felpontoztam, hátha örül neki :)

2010. aug. 26. 05:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!