Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szakácskönyvből meg lehet...

Szakácskönyvből meg lehet tanulni főzni?

Figyelt kérdés
Még sosem főztem, persze rántott húst, vagy darált húst már főztem,de levest, főzeléket stb.Ilyeneket még sosem.Mennyire jók ezek a szakácskönyvek?Vagy amik a neten vannak receptek?Anyu nem használ nagyon extra fűszereket, de a neten sok olyan fűszer van aminek fogalmam sincs milyen ízt adhat és h. szeretni fogom-e.Pazarolni meg nem szeretnék,mert nem vagyok sajnos milliomos.
2010. jún. 24. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a húgomnak sikerült, akkor neked is fog, van egy csomó netes oldal amúgy, ahol lépésről lépésre képek vagy akár videó is van.....amúgy, ha nem fűszerezel agyon semmit és egy kajához csak kevés fűszert használsz, akkor egyrészt nem lesz rossz íze, másrészt, ha mégsem ízlik, akkor menet közben még lehet rajta javítani


van egy Horváth Rozi féle fűszerkönyv, abban le van írva, melyik fűszer mihez illik ;)

2010. jún. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
[link] :)
2010. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köhi
2010. jún. 24. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Horváth Ilona szakácskönyvéből tanultam meg főzni, mondhatom, elég jól:)! (Máig őrzöm, igaz salátává lényegült át közben:)


Olyan szakácskönyvet vásárolj magadnak, ami részletesen leírja az egyes lépéseket. Először az alapoknál kezdd, pl. rántás, habarás készítése, hámozás fortélyai, zöldség levesek, főzelékek, húsok feldolgozása és így tovább. Ha ezek mennek -nem ördöngösség-, akkor térhetsz át a kicsit kacifántosabbakra.


Sok szerencsét és finom falatokat a kalandozáshoz:)!

2010. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Horváth Ilona szakácskönyv alap. Nekem is van vagy 3 kiadás, ebből 2 örökölt, de még most is lehet kapni.

Benne vannak az alap fogások, és az alap kaják, tipikusan kezdőknek is.

2010. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kreativitás elengedhetetlen a konyhában,csak azzal tudod saját ízlésedre alakítani a főztjeidet!Ez a legfontosabb,meg hogy szeress főzni!

A szakácskönyv jó alapokat adhat!Anyukádnak biztosan van egy amit Ő is lapozgat néha!Az szerintem elég is!

Ajánlom a Vidék Íze magazint(havonta jelenik meg,olcsó,és nagyon színvonalas),tele van jobbnál jobb receptekkel!

Sok sikert,minden jót!

2010. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Innen is mazsolázhatsz:

[link]

2010. jún. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
persze, én onnan + a netes receptekből tanultam meg :D Azokhoz se volt kép xD Szerintem könnyű^^
2010. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sok fűszert érdemes kipróbálni! személy szerint én sokfélét használok, sokféle vegyítésben! Ha újat próbálsz, először csak keveset! Amikor currys csirkét csináltam először, a megszokott kajából vettem ki egy félsőcombot, és abból csiáltam meg a kóstolót.
2010. jún. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2010. jún. 28. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!