Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált VÉKONY pizzatészta recept?

Bevált VÉKONY pizzatészta recept?

Figyelt kérdés
Először fogok saját készítésű pizzát sütni, és nagyon keresem azt az igazi olasz vékony, ropogós pizzatészta receptet, ami elsőre is beválhat, s tényleg nagyon finom!☺️

#pizza #recept #Hazipizza #Pizzateszta
2021. júl. 7. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Az eredetinek a jól megdagasztott, jól megkelesztett kenyértésztát tartják. Sokfelé raknak már bele olajat, vajat, vagy akár tejet is, de tényleg nem kell túlgondolni: liszt, élesztő, só és víz, és persze a lehető legforróbb sütő.
2021. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha még soha nem dagasztottál pizzatesztát, nehez lenne elmagyarázni, milyen állagúnak kell lennie... Azt érezni kell...
2021. júl. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm!😊

#2 másfajta kellttésztát elég sokszor dagasztottam már, hátha meg tudom érteni😊

2021. júl. 7. 22:29
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

N3zd meg jamie oliver receptjét.


De minden liszt máshogy viselkedik, más mennyisegű vizet vesz fel. Szóval nincs általános tuti recept.

2021. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

" igazi olasz vékony, ropogós"


Mondom az első lépést:

Kell egy 400 fokot tudó kemence.

2021. júl. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az olaszok 00-ás lisztet használnak, ez a liszt sokkal finomabbra van őrölve. Valójában tényleg egyszerű kenyér receptet kell keresni, és előző este kell begyúrni a tésztát.


[link]

2021. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, találtam egy szuper tésztát, szóval mostantól pizzát is tudok sütni.🥰
2021. júl. 8. 23:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: lehet már kapni itthon is 00-s lisztet, a Nagyi sorozatban "pizzaliszt" ként.


[link]


Nem olcsó, de a következő hasonló minőség ami kapható, az a Barilla, ami 7-800 Ft.

2021. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, van még másik márka is...


[link]

2021. júl. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, én is a Nagyi márkát veszem :)
2021. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!