Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van bevált praktika arra,...

Van bevált praktika arra, hogy a mignon ön rajta maradjon a máz, és ne folyjon le róla?

Figyelt kérdés
Nem vagyok cukrász, de hobbiból szeretek mindenfélét sütogetni. A fondantat úgy készítettem hozzá, ahogy kell, és az állaga jó is lett, de amint csepegtetek bele egy kis ételszínezéket (nem sokat), és kicsit megkeverem, rákenem a megdermesztett sütikre folyik is le róla. Hogy tudnám igazán jól bevonni őket? Lehet, hogy bután hangzik a kérdés, és tényleg röhej, mert több féle sütit vontam már be, és egyikkel se volt ilyen gond, de a mignon kifog rajtam. :( Valakinek valami bevált tipp? Köszi a válaszokat!

2021. aug. 3. 13:57
 1/9 A kérdező kommentje:
*mignonon
2021. aug. 3. 13:57
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem trutyival kell bevonni, hanem reteggel :)))
2021. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ez ilyen. Rácsra kell tenni, és a felesleg lefolyik.
2021. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
esetleg hűtsd be a mignont mielőtt mázat raknál rá, kevésbé folyik meg, ha hideg. viszont nem értem, hogy miért fondantal vonod be.. az egy marcipán utánzat, neked pedig egy sűrű cukormáz kellene, nem?
2021. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sikerült azóta. :)
2021. aug. 8. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
mi volt a megoldás? :)
2021. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából picit tovább forraltam (vagy inkább csak nagyon kis lángon gyöngyöztettem) a cokormázat, kb félórát, és így gyönyörű állaga lett. Előtte szerintem az lehetett a baj, hogy hamarabb le vettem a tűzről.
2021. aug. 9. 05:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
azaz nem volt elég sűrű a mázad akkor
2021. aug. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, de volt olyan, pl 2.-ra, hogy túl sűrű is lett, mint egy nyalóka masszája. 3.-ra lett tökéletes. :D
2021. aug. 9. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!