Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem palacsinta...

Írnátok nekem palacsinta recepteket, meg töltelékeket csak édeseket (húsos, zöldséges nem érdekel. )?

Figyelt kérdés
már 2-3 félét kipróbáltam de egyik sem az igazi.van amelyiket nem lehet megfordítani (feldobni nemtudom!) annyira vékony a sok szódától.
2010. aug. 29. 13:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
kiísérletezz ki eggyett az a legjobb;)és ha finom akkor mondthatod hát igen én találtam ki:D
2010. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
lehet hogy igazad van!csak van egy másfél éves kislányom és tőle elég nehéz lenne kísérletezni.de talán majd ha nagyobb lesz még majd tud segíteni is nekem :-)
2010. aug. 29. 13:17
 3/13 anonim válasza:
a legjobb: fél kiló liszt, fél liter tej, fél liter víz + 2 tojás, kevés olaj és cukor. kb. 40 palacsintára elég. ha kevesebbet akarsz, felezd le. én is sokat kísérleteztem már, és ez lett a legfinomabb. egyébként egy barátom nagymamájától van a recept :)
2010. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi!ezt szerintem ki fogom próbálni,de inkább dupla adagot mert nálunk elfogy.de a víz tényleg nem sok,nem lesz nagyon vékony a tészta?
2010. aug. 29. 13:34
 5/13 A kérdező kommentje:
ja sima víz vagy ásványvíz?ha ásvány akkor bubis vagy mentes?
2010. aug. 29. 13:35
 6/13 anonim ***** válasza:
szeritnem mindenképp bubis ásványvíz.. de majd visszaír ő is :)
2010. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
én mindig sima vízzel csinálom, és nagyon finom úgy, de ha te jobban szereted ásványvízzel, az is jó, bár attól szerintem túl levegős lesz a tészta, és könnyebben szakad. sima vízzel, ezzel a recepttel nekem mindig vékony, szabályos palacsintáim lesznek. ja, és nem sok a víz :))
2010. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tölteléktipp:


*Tejföl + instant kakaópor

*Lekvár, minden ízben

*Nutella

*Puding, minden ízben

*Vanília puding tejszínhabbal lazán összekeverve

*Joghurt zselatinnal, ha félkemény, mehet a palacsintába: isteni :)

*kristálycukor+citromlé /leszórod a palacsintát cukorral, leöntöd citromlével, felgöngyölöd, és isteni finom:))

*túrótöltelék, akár mazsolával

*krémtúró

*kandírozott gyümölcsök

*friss barack, eper, áfonya, vagy akármilyen gyümölcs

*reszelt alma + fahéj : isteniii :) /egyébként ha reszelt almát és egy pici fahéjat teszel a palacsinta tésztájába, és úgy sütöd ki, az is isteni, magában is, vanília fagyival is:))

*mák

*dió

*főzött krém

Igazából azt teszel bele, amit csak akarsz, akármelyik sütirecept krémjét, ez csak az ízléseteken múlik, a palacsinta mindenhogy finom! :) Kedvencem az első; bekened a palacsinta tésztát tejföllel, leszórod instant (cukrozott) kakaóporral, felgöngyölöd, és kész. Isteni jóóó! :) Jó kísérletezést! :)

2010. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tölteléknek darált mandulát kis vízzel felfözni,majd porcukrot keverni hozzá.
2010. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Tölteléknek nagyon finom a kakaós lekváros.:)

a palacsintát megkened baracklekvárral és szórsz rá kakaóport. nagyonfinom. meg Előttem volt a citromos cukros... azt én úgy szoktam hogy egy tálkába öntök porcukrot, és csak annyi citromlét hozzá hogy ragadjon é kenni lehessen.:)

2010. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!