Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem mostam meg a lencsét.Lehet...

Nem mostam meg a lencsét.Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 17:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
43 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem nyersen eszed, akkor nem, a fözés fertötlenít.

Mellesleg én soha nem mosom meg, semmi értelme sincs.

2021. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Meglehet.
2021. aug. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek már válogatott, tisztított lencsék, a főzés mg amúgyis fertőtlenít. Régen mosás előtt még válogatni is kellett, mert mindenféle szemét volt benne.
2021. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Vagy lesz, vagy nem. Ezek a szemes termények nem steril körülmények között kerülnek raktárba, könnyen érintkezhetnek talajmaradványokkal, re akár rágcsáló vizelettel, ürülékkel. Emiatt érdemes főzés előtt megmosni, a felületükön esetlegesen megtalálható kórokozók egy része lehet hőálló.
2021. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Én nem szoktam megmosni. Néha beáztatom éjjelre, ha nem felejtem el. De azt is csak azért, hogy picit puhuljon.
2021. aug. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki
2021. aug. 31. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es: akkor a lisztet meg grízt is megmosod fözés elött???? Mert ezek ugyanolyan szemes termények, mint a lencse vagy a rizs, semmivel nem tisztábbak vagy sterilebbek.
2021. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!