Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Két napja főtt hagymalevest...

Supra01 kérdése:

Két napja főtt hagymalevest meg lehet enni még ma? Tegnap meg ma nem a hűtőben volt, csak a konyhában, ahol nincs fűtés, így olyan 17-18 fok van.

Figyelt kérdés

#hagymaleves #megehetem-e
2016. jan. 29. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Melegítsd meg, és utána kostold meg - de nagy valószínüséggel megromlott. A hagyma könnyen romlik, és ha nem tartottad hütöben, akkor nem valószínü, hogy még ehetö.


De az ízén mindenképpen észre lehet venni.

2016. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az ízén nem vettem észre semmit.

Én meg azt hittem, hogy ennek semmi baja nem lehet, nincs benne szinte csak hagyma :D

2016. jan. 29. 17:00
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

A megfött hagyma könnyen erjed. De ha megromlott, akkor pezseg, és erjedt, nagyon rossz íze van.


Ha nem volt semmi mellékíze, nem habzott, hanem normálisan nézett ki, akkor nem volt baja.

2016. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez igaz!

De nem éreztem semmit!

Köszi a segítséget!

Megkockáztatom, jól átforralom :D

2016. jan. 29. 17:04
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem már ne edd meg. Kivéve, ha mást nem tudsz enni, most ugye ki tudja, milyen anyagi helyzetben vagy...

Nálam 2 nap a határ a hűtőben tárolt ételeknél is. 2,5 napos szerintem már rossz, én azt már nem enném meg, ha hűtőben is volt.

2 naposat se szívesen, de az még belefér.

De így, hogy elég sokat volt szabadon, inkább ne!

2016. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:S jajajj, már befalatoztam :S remélem nem lesz gond belőle :S
2016. jan. 29. 17:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a hűtőben 3-4 napig bírják a zöldségételek, a kinti tárolás már a legelején (amíg kihűl) is durván csökkenti ezt az időt. Így én nem bíznék benne, de ha megkóstolva nem érezném rossznak, megenném (bajom úgyse lesz, ilyen fajta vagyok, de ki is érzem a romlottságot hamar, sőt, azt is, ha még nem romlott, de már nem lesz jó sokáig).

Nálunk is 17-18 fok van a konyhában, maximális fűtéssel.

2016. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hagymaétel megromlik, akkor azt nem elhet észrevétlenül megenni, ugyanis annyira rossz íze meg büdös szaga van, hogy egy kanál után kiöntöd az egészet.


Ha meg tudtad enni jóízüen, akkor kizárt, hogy baja lett volna.

2016. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

:S én meg azt hittem, hogy egy ilyen étel napokig is bőven eláll :S

na majd kiderül, még nem érzek semmi extrát :S

2016. jan. 29. 17:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz !
2016. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!