Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok egyszerű ételeket...

Tudnátok egyszerű ételeket ajánlani?

Figyelt kérdés

1 hónapja vagyunk együtt a barátommal és szeretnék főzni neki, úgymond ilyen otthon randit tartani, csak sajnos nem vagyok valami ügyes a konyhában és emiatt nem tudom mi legyen a menü.

Szerintetek desszertet is ha tudtok valami jót.


Előre is köszönöm a segítséget🙏🥰



2021. okt. 25. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Bolognai spagetti? Az elég egyszerű. Vagy bármilyen más tésztás étel.

Desszertnek muffin, gyümölcskocsonya? Vagy akár egy egyszerű puding is megteszi.

2021. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

A bolognai is jó, de egy sima sajtos tejfölös spagetti sem rossz. Vagy sült krumpli, sült hússal, rántott hússal, ezek nem bonyolultak. Esetleg krumplipürével, vagy mexikói zöldséges rizzsel.

Desszertnek, kekszre, vagy babapiskótára ráöntöd a pudingot rétegezve akár különböző ízben egymás tetejére.

Kókuszgolyó is egyszerű.

2021. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Mi az az étel, amit már csináltál, és jól sikerült?
2021. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Otthoni randira kezdőnek én is Bolognait, vagy Milánóit mondanám. Káposztás tésztával, vagy sárgaborsófőzelékkel pl. nem várhatod, az nem randis kaja.

Csirkemellet is süthetsz sütőben, vagy akár serpenyőben is, sok-sok sajttal a tetején, azt sem nagyon lehet elrontani. Köretnek krumplipüré.

Desszertnek csokipuding valamilyen gyümölccsel és tejszínhabbal, pohárba, vagy kis üvegtálba téve. Ez kicsit ünnepi is, és tényleg könnyű elkészíteni.

2021. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Tematikus est.. Alap felszerelés: fehér asztalterítő, bordó gyertyák, fehér tányér, bordó szalvéta, borospohár, jó minőségű bor, kis zászló, hozzá illő lágy zene, csinos ruha

Olasz: sárgadinnye prosciutto sonkával, bolognai spagetti, carbonara spagetti, margherita pizza

Kínai: zöldséges pirított tészta, kínai édes-savanyú csirke rizzsel

Amerikai: amerikai palacsinta kompóttal vagy juharsziruppal, mini hot-dogok, corn-dog

Desszert: sült banán, sült alma, gyümölcstorta, puding, sajttorta, piskótatekercs, rétes, kókuszgolyó

2021. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
Ott lesz amikor főzöl? Mert ha nem és ő sincs nagyon otthon a konyhában akkor vegyél valami kész alapot és bolondítsd meg egy kicsit. Nem ördögtől valók azok! Úgyis te érdekled, nem a kaja!
2021. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Főétel: Tészta bolti pesztóval (ízlés szerint bazsalikomos, vagy paradicsomos), extraként sajtot lehet rászórni, trappista, parmezán, költségvetéstől függően.


Desszert: [link]

[link] (1 csésze/280 g Nutella, 2 tojás, 10 laposabb evőkanál liszt, pici só, a tetejére opcionálisan csoki darabok - muffin formában (12 db), 180 °C-ra előmelegített sütőben 12 percig kell sütni. - Egyetlen keverőtálban, kanállal kikeverhető.)

2021. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Ismerni kéne a barátod ízlését mert van aki pl nem szereti a pestot.

Én is a bolognaira szavazok, vagy valamilyen szószos tészta ételre, pl gombás tejszínes, akár egy carbonara is lehet. Könnyű és gyorsan megvan.


Desszertnek én akár egy tiramisunak is nekifutnék, nem nagy ördöngösség és nagyon finom, vagy valamilyen poharas dolog, pl amit itt is írtak többen, keksz+puding, az én párom pl imádja a málnás verziót, csokipuding meg málna van benne, semmi extra, tetején tejszinhab.

Ezer féle sütit tudok készíteni mégis ez a kedvence, én is akkor csináltam amikor először láttam vendégül nálam 😊

2021. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Van, aki pedig a bolognait nem szereti, bármily meglepő. Ezért is írtam, hogy ízlés kérdése. Természetesen, ha egyiket sem szeretik, akkor nem kell azt a tippet követnie.
2021. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Puding desszertnek
2021. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!