Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennyire eltérő a kacsa,csirke...

Ennyire eltérő a kacsa,csirke húsa? Vagy én nem készítettem el jól?

Figyelt kérdés

Hétvégén kaptunk a szomszédból egy egész kacsát.

Tegnap este kivettem a hűtőből, áztattam fűszerbe,később pedig só borssal átkentem.

Tepsibe tettem (fél darabolt kacsa)

Bevágtam csontig a húst.

Fokhagyma,répa,hagyma,és kicsit felöntöttem vízzel.

Ma majdnem 3 órát sütöttem 150 fokon.

De az íze nem bejövős.

Függ attól hogy mit eszik?

Pedig mindenhol azt hallottam mennyire finom a húsa,lehet én nem készítettem el jól? Fiatal kacsa.

Köszönöm ha segítesz


2021. nov. 3. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatal nem kell 3 órát sütni.

Én jobb szeretem darabolt sütni.

Az íze szerintem nem sokban függ mit evett,de az íze megosztó lehet.

2021. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is darabolva szeretem sütni.

A kacsát elvileg kacsazsírban, csak sózva (esetleg kicsit borsozva, belseje majorannázva) kell sütni.

2021. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A csirke húsa fehér, a kacsáé pedig vörös hús. Természetesen teljesen más, mint a csirke.

A kacsa akkor jó, ha kövér. Öntöttvas kacsasütőben szoktam sütni alacsonyabb hőn kb. 2 órát darabokban, saját zsírjában + kevés vízben. Ezt úgy kell elképzelni, hogy mikor kiolvad a zsírja, akkor szinte ellepi a zsíros-vizes egyveleg a húst. Mikor már jól átpuhul, akkor átrakom tepsibe, ilyenkor sózom, és pirosra sütöm a bőrét.

A sütőedényben maradt zsírból pedig kisütöm a vizet, így jó adag kacsazsírom is szokott lenni.

Az íze szerintem ízlés kérdése. Aki először találkozik vele, annak biztosan furcsa.

2021. nov. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a kacsanak van egy jelegzetes ize, ami vagy bejon vagy nem. nem semleges mint a csirke, ha ahhoz vag szokva akkor ertheto hogy meglepett a kacsa ize
2021. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Már hogyne lenne eltérő. A csirke fehérhús, viszonylag semleges ízzel, nem véletlenül elterjedtebb.


A kacsa jellegzetes ízű, a húsa vörös, sötét, egészen más íze van, mint a csirkének, nem is hasonlít!


Saját fűszerei vannak, eltérő elkészítési módja van a többi szárnyashoz képest.

2021. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kacsahúst én nem szoktam agyonfűszerezni. Lehet, hogy amit ide leírtál, túl sok egyszerre. Én nem teszek hozzá répát, nem pácolom egy napig, max. besózom előző nap - darabolva.

Teljesen más íze van a csirkének, ez nyilvánvaló. Talán ezért lepődtél meg az ízén. Egyik fehér húsú, a kacsa vörös. A melle is.

2021. nov. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
Mármint úgy érted, most ettél először kacsát? Nyilván tök más a csirkéhez képest, jellegzetes íze van ami vagy bejön, vagy nem. Én is utálom, nincs ezzel gond, nem kötelező enni. Nem biztos, hogy elrontottál bármit is.
2021. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én zacskóban sütöm, narancs szeletekkel, mézzel, és sóval.


A kacsa zsíros, télies étel, kell mellé a savanyú és a krumpli is. Káposzta saláta illik még.

2021. nov. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gyermekkoromba ettem utoljára,nekünk volt sok libánk,kacsánk.

Azóta eltelt 15 év,nem emlékeztem az izére.

Férjemnek bejött.

Köszönöm a válaszokat

2021. nov. 4. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagyon más. A csirke ízetlen, kívánja a fűszert. Míg a kacsa húsa jellegzetes. Só bőven elég neki. Én úgy szoktam sütni, hogy szétbontom, bevagdosom a bőrt, sózom, serpenyőben kissé elősütöm a bőrén és megy a sütőbe
2021. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!