Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készítenétek nekik?

Mit készítenétek nekik?

Figyelt kérdés

Munka lesz nálunk, férjem kb 6-7 barátja jön segíteni.

Valami tartalmas ebédet szeretnék főzni nekik, de nem pörköltet.

Levest (hús vagy borsó) biztos, hogy főzök, mellé várok ötleteket, hogy ti mit készítenétek?

Nekem elsőre a paprikás krumpli jutott eszembe, de hátha van jobb ötlet.



2021. nov. 5. 07:39
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg, az oldalas is nagyon jó ötlet!
2021. nov. 5. 09:07
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

Én telepakolnék egy tepsit csirkecombokkal, és ropogósra sütném jó sok fokhagymával.


Egy másik tepsibe meg raknék steakburgonyát. Úgy csinálom, hogy alaposan megmosom az egész, hámozatlan krumplit, negyedelem, félig megfőzöm. Egy csésze zsiradékot (legjobb a mangalicazsír és olívaolaj keveréke) felmelegítek, teszek bele (füstölt) sót, borsot, reszelt fokhagymát, fűszerpaprikát, kakukkfüvet, oregánót és rozmaringot, jól elkeverem. A leszűrt krumplira még forrón ráöntöm ezt a fűszerolajat, átrázom a lábosban, hogy mindenhová jusson, és beszívja. Sütőpapírral kibélelt tepsibe egy rétegben elrendezve pirosra sütöm.


Savanyúság, akármilyen mártás mindenképp kell hozzá.

2021. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
76%
Gulyásleves csipetkével és sajtos pogácsa
2021. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
44%

Pizza? Az még nyerő lehet. Chilis bab, bár akkor telepukizzák a munkát.

Amúgy jó lehet a paprikás krumpli, nem étterembe készülnek. Esetleg ha van erőd mellé palacsintát sütni.

2021. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
9%

Én chilis babot csinálnék, bár akkor leves nélkül.

A paprikás krumplit szeretem, de nem enném komolyabb meló előtt/közben, annyira azért nem tápláló. Fehérjedús ételt keresnék inkább, hús+hüvelyes kombó nyerő lehet.

2021. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
53%
Rakott krumpli.
2021. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Az is jó ötlet, köszi.

De végül megkérdeztem őket és mindent leszavaztak, egyöntetűen a “paraszt” vacsira szavazott mindenki😁

Szóval az lesz.

2021. nov. 6. 11:17
 18/28 anonim ***** válasza:

#17

Mi az a paraszt vacsi?:)

2021. nov. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Hajában főtt krumpli, hagymás zsír, szalámi, kolbász, sonka, pucor (mind házi!), tejföllel kikevert túró, zöldségek, savanyúság, friss kenyér.
2021. nov. 6. 11:34
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi a pucor?
2021. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!