Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rántottához hogyan kell...

A rántottához hogyan kell elkészíteni a rántást? Sehol sem találok róla semmit, csináljam ugyanúgy, ahogy a borsófőzelékhez szoktam?

Figyelt kérdés
10 tojásos rántottához mennyi rántást kell csinálni? Kérlek segítsetek, életemben először csinálnék rántottát.

2021. dec. 6. 19:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
égetten nem lesz fini 😀
2021. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell rántás/habarás, semmi. Felforrósítod a zsírt/olajat, beleöntöd a tojást, amit egy tálban már összevertél villával és megfűszereztél(só,bors) és elkezded mindig az edény közepe felé tologatni a szélekről - pár perc alatt elkezd összeállni darabokra - ha nem akarod keményre, akkor hamarabb kiöntöd, ha azt szeretnéd, hogy kemény darabokban álljon meg és szárazabb legyen, akkor több ideig kavargatod... Ha kész még megszórhatok paprikával is vagy ketchup rá és kenyérrel.

Rengeteg recept van amúgy, érdemes több változatot kipróbálni,de az én kedvencem a hagymás kolbászos rántotta.

2021. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem kevergeted közben, szerintem normál méretű serpenyőben max. 4-5 tojást süss egyszerre, mert odaég az alja, a teteje meg nyers marad.
2021. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
28%
Most miért törölték a kommentem? Szerintem vicces volt :(
2021. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Kamu!
2021. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A rántottába nem kell rántás. Úgy készül egy sima rántotta, hogy kiolajozol és felhevítesz egy serpenyőt. A tojásokat beleütöd egy tálba, megsózod, villval kcisit összekevered. Ezt beleöntöd a serpenyőbe. Fakanállal kevergeted. Miközben kevergeted a folyékony tojás elkezd összeállni, megkeményedni. Mivel keményszik és kevered,e ttől lesz "darabos" a rátnotta. Valaki teljesen átsütni, akkor csak darbos, valaki szereti kcisit folyósra hagyni. Utóbbi esetben olyan állagra mitn egy nagyon sűrű pörkölt, ahol minimális mennyiségű a szósz (a tojás folyékony része, ami még nicns megsülve) és a húsdarabok felelnek meg a tojás keméyn darabos részével.

Amikor elérted a kellő állagot, megsült a tojás, leveszed a tűzről.



EBbe kehet ahgymát lepiríani és arra tenni a tojást és úgy kavargatni. Vagy kolbászt, vagy sonkát, vagy szalonnát. A végén pl reszelt sajtot. Nagyon ritkán szoktak bele minimális (1ek ) tejt tenni, de az kb az emberek 1 százaléka.



tehát rántottához nem kell rántás. ahogy a tojás elkezd sülni (hőkezelést kap), úgy sűrűsödik be magától. ha belegondolsz a tükörtojás is szilárd és abban is csak tojás van

2021. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
Miért nincs még ez a kreténkérdés törölve?
2022. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Bocs má', hogy nem értek hozzá. Mostmár tudom hogy röhejes, de komolyan kérdeztem.😅
2022. máj. 14. 17:13
 19/20 anonim ***** válasza:
64%
látjátok itt jönnek ki a különbségek a 2010 előtti és a mostani gyakorikérdések közt, régebben sokkal kevesebb volt a trollkérdés és több a hasznos válaszoló. napjainkra szinte minden kategóriát elöntött az értelmetlenség és hát ja, néha rossz látni mi megy. sokaknak le sem esik, próbálnak hasznos válaszokat adni, a kérdező meg jót röhög ezen, hisz eleve nem komolyan kérdezte
2022. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Te ugye az vagy, aki bepácolt vadból csinált rántott húst, és mellé Hasselback-krumplit, meg laktózmentes tejszínből gombamártást?
2022. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!