Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit gondoltok egy marha-pulyka...

Mit gondoltok egy marha-pulyka vegyes pörköltről?

Figyelt kérdés

Érdemes lenne kipróbálni? Mennyire jó párosítás ez? Ettem már marha-sertés és csirke-pulyka pörköltet.

Marhalapockából és pulyka felsőcombfiléből csinálnám.



2021. dec. 8. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet igazán rossz, de egyrészt a kétféle húst külön kellene megpuhítani és csak a végén összeforralni, másrészt amiért én nem keverném, hogy így mindkettönek a jellegzetes íze tünne el és feltehetöen elég unalmas lenne.
2021. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Mi az oka, hogy keverni akarnád?

Én két külön pörköltet csinálnék...

2021. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem jó lehet.
2021. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem ugyanannyi idő alatt puhul meg a kétfajta hús.

A csirke-pulyka elég közel állnak egymáshoz. De a pulyka-marha ég és föld.

Biztos nem rossz a két hús együtt, csak külön kéne majdnem készre elkészíteni és utána összefőzni a kettőt.

2021. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Semmi értelmét nem látom.
2021. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesporkolt elnevezes letezik a gasztronomiaban, nem ordogtol valo gondolat ... a husokat olyan sorrendben es idokulonbseggel kell hozzaadni, hogy egyszerre keszuljenek el.
2021. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Most olvastam ezt:

[link]


Hozzávalók főre:


150 g birkahús,

150 g zsíros disznóhús,

150 g nyúlhús a hátuljából,

150 g kacsacomb,

6 zöldpaprika,

fél liter paradicsomlé,


Megmondom őszintén, a marha+pulyka vegyespöri ehhez képest nem is egy különleges valami. :) A fentebb olvasható birka+disznó+kacsa+nyuszi..pörköltet vonakodva kóstolnám meg. Ezek már nem illenek össze.


Noha marha+pulyka pörköltet még nem ettem, viszont főztem már olyan húslevest, amiben csontos marhalábszár, (csont nélküli) marhacomb, pulykanyak és pulyka alsócombfilé volt. Finom volt! Annyi, hogy a marhát kell előbb a fazékba tenni, aztán csak később a pulykát.


A marha és pulyka vegyespörinél is annyi a lényeg, hogy először csak a marhát kell főzni másfél-két óráig és utána hozzáadni a pulykát. Szerintem simán jó lenne egy ilyen vegyespörkölt.

2021. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

7-es

Én a tyúkhúslevesbe mindig teszek 1 -2 marha velős csontot és egy pulykanyakat. Isteni íze van!

2021. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Lézer Pulyka: erről ez jutott eszembe.... :-DDDDD


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__nemzetek-etele..


"Túróstészta, cigány módra



A Rádió C-ben hangzott el, nem én hallottam, mesélték. Ha nem így volt, akkor is zseniális. Megkérték a hallgatókat, hogy telefonáljanak be, mondják el kedvenc ételük receptjét, és ha tetszik a műsorvezetőknek, akkor nyerhetnek egy napszemüveget. Ez a recept szerintem kettőt is megér.



- A mi kedvencünk a túróstészta - kezdte a hölgy. - Egy nagy üstben felteszem a tésztát főni. Közben egy-másfél kiló füstöltszalonnát feldarabolok, és megsütöm. Mikor kész a tészta, kiszedem, és teszek rá egy csomó túrót meg tejfölt. Ráteszem a sült szalonnát. Aztán ráöntöm a zsírját is. Na, és most jön a lényeg: az egészet vastagonleöntöm jó, csípős marhapörkölttel: ettől lesz igazán finom. Ez a kedvenc ételünk, fel sem kelünk az asztaltól, amíg van belőle. Hiába csípős, a gyerekek is szeretik.



- Rántott hússal esszük - tette hozzá végül, mintegy mellékesen."



:))))))

2021. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

9-es

Nem lehet az rossz. Én pld. régóta szeretem és rengeteg étterem étlapján is megtalálható a túrós tészta harcsapörkölttel.


De pár éve néztem egy riportot egy neves cigány jazz-zenésszel ( röstellem, de már nem emlékszem a nevére) aki elmondta hogy a kedvenc étele a káposztás tészta lecsóval. Megkóstoltam és azóta ha csak tehetem én is úgy eszem.

2021. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!