Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Készültök előre főzéssel/fagya...

Készültök előre főzéssel/fagyasztással a karácsonyra?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy a beiglit is le lehet fagyasztani és ha frissen vesz az ember karajt azt is bepanirozva. De gondolkodom azon, hogy ha ma veszek frissen tarjat és oldalast hogy ha vajon bepacolva rakom el a fagyoba jó lehet-e?

Egyébként a cikk még a betöltött káposztát is írta, de én karácsonykor nem szeretnék káposztát főzni. Nálunk ez minden hónapban van.

Esetleg van még valami ötletetek?

Vagy szerintetek ez az előre fagyasztás jó lehet? Fagyasztottatok már le ilyesmit?

Mit lehetne még esetleg előre dolgozni?


2021. dec. 10. 06:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
19%

8# hisz te írod: “ Ugyan az lesz az aznapi kaja, mint egy bármelyik másik napon.”


Bár feltételeztem, magyar anyanyelvű vagy, nyilván nem. Ugyanazt egybe írjuk, és az jelenti, hogy pl. tegnap nokedli volt, ma is az van. Ha csak olyan jellegű, pl. tegnap borsófőzelék, ma meg babfőzelék, akkor ugyanolyan.


(Ugyanaz szorosabb értelemben azt is jelentheti, hogy amit megettél tegnap, azt ma még egyszer megeszed, de ebbe ne gondoljunk bele 🤮)

2021. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiban készülök előre, hogy olyan húst vettem/veszek amit évközben ritkábban. Birka húst ma vettem meg, daraboltam fel. Ezt már lefagyasztottam. Nem sok 5kg. Ebből adunk rokonnak is.


Kacsahúst akarok venni még meg hízott májat.

2021. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Mi úgy vagyunk ahogy a #3 és #10.

Részben, a karácsonyhoz tartozik a közös főzés, másrészt simán hajlandó vagyok megenni a már fagyasztott kaját, de karácsonykor nem.

Attól függően, hogy hogy dolgozunk az ünnepek előtti napokban főzünk kevesebbet többet.

Van, hogy csak karácsony három napjára, van, hogy egész szilveszterig kitart az elkészített étel. Bár ez inkább régebben volt megoldható mikor még igazi tél volt és az erkélyre is lehetett kaját pakolni. Legalább karácsony három napjára, mert utána már mehet a fagyóba :)

2021. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%
Mindig marhaságnak tartottam ezt főzünk előre jön karácsony ,és főzünk 6 félét mert itt karácsony.én karácsonykor vagy elötte lányomal sütök sütit mézes kalácsot,vagy vaníliás kiflit ,de nem egyszerre .
2021. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%
#11 Képzelem mennyire kedvelhetnek a kollégáid.. 😄
2021. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2021. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
22%
15 pont leszarom. Nem velük élek, és kerek az életem nélkülük.korábban beosztottjaim voltak inkább, nem érdekelt a lelki világuk, most meg sok antiszoc informatikussal, ők pláne nem érdekelnek.
2021. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Csak nem akarok karácsony minden napján órákat állni a konyhában, sutni-fozni. Egy nőnek is legyen mar ünnep, nem?!?

Ezért gondoltam, hogy hátha lehetne előre készülni valamivel. :(

2021. dec. 10. 19:28
 19/24 anonim ***** válasza:
96%
De miért kéne órákat a konyhában állni? 1-1 fogás naponta, bejgli boltból és kész.
2021. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Hello, kérdező, nagyon sok mindent el tudsz előre készíteni és lefagyasztani vagy előkészíteni. Pl hallét előre megcsinalom, passzirozom, fagyasztom. Frissen csak a szeleteket, ikrát, tejet főzöm bele, de az is fagyasztva van, hogy ne akkor kelljen sorba allni érte. Hús panirozva, fagyasztva, frissen sütve. Töltött hús, Kacsa, liba, ilyesmi: pácolva , fúszerezve, jénaiban fagyasztva, frissen sütve. Ha gondolod, írd meg, milyen menüt tervezel , segítek, hogy mit/meddig lehet fagyasztani.
2021. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!