Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak teljeskiőrlésű lisztből...

Csak teljeskiőrlésű lisztből kovászos kenyér?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljeskiőrlésű vadkovászos kenyeret szeretnék sütni, fehér liszttel szépeket és finomakat szoktam, nem is ezzel van a baj. Viszont a legtöbb receptben csak a liszt 50%-a tk., a többi fehér kenyérliszt. Ez azért van, mert lehetetlen kovászos kenyeret csak teljesőrlésűből, vagy mert ízre lenne nagyon rossz? Olyan kenyeret szeretnék készíteni, ami IR-diétába beilleszthető, viszont ha fele sima liszt, akkor az nem jó diétázóknak, ugye?

2021. dec. 29. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt csak teljes kiőrlésű liszt van írva:

[link]

2021. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lehetetlen, sőt. Csak több folyadék kell hozzá, mint a finomlisztből készült tésztákhoz, egyebekben megegyeznek. Tömör lesz, kevésbé lyukacsos, amit a méter magas parasztkenyérhez szokott honfitársaink nem szoktak szeretni. Érdemes többféle liszttel kísérletezni, használhatsz hozzá például vegyesen teljeskiőrlésű búzát, tönkölyt és rozst, a végeredmény mindenhogy finom.
2021. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az inzulinrezisztencia diétába simán belefér a fele-fele lisztből készült kovászos kenyér, ha a számodra ajánlott 130g vagy 180g keretedet nem léped túl. Egy teljes kiőrlésű liszt szénhidrát tartalma minimális mértékben kisebb, mint a hántolt búzából készült liszté. De ahogy a kettes válaszoló ajánlja, kísérletezz.
2021. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kamutliszt!
2022. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Közben elfelejtettem válaszolni, köszönöm a tanácsokat! Sikerült a kenyér, kovászos, 12 órás, hidegen kelesztett tésztával. A lisztek: tk rozs, tk tönköly, tk búza és durumliszt. Egy vadkovászsulis receptet alakítottam át, gyönyörűen működött. Szóval tényleg lehet, kicsit tömörebb lesz a kenyér, de hosszan eláll és finom. :)
2022. márc. 14. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!