Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kidobjam a lángos tésztát,...

Kidobjam a lángos tésztát, vagy még meg lehet menteni?

Figyelt kérdés
Tegnap lángost készítettem (1 kg liszt, 2 dl víz, 2 dl tej, 2 kk cukor, 5 dkg élesztő, 2 evőkanál só, 2 evőkanál olaj). A férjem kihisztizte, hogy ne süssem meg mind, hanem csak amennyit megeszünk vacsorára, a többit meg másnap. A neten direkt utánanéztem, azt írták, betehetem a hűtőbe, nem lesz baja. Erre összeesett, és olyan az állaga, mint a gyurma. Oda tettem a radiátorhoz, hátha megint megkel, de majd 30 perce semmi. Meg lehet még menteni?

2022. jan. 6. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Csinálj egy próbasütést.
2022. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
1. Megpróbálhatja, de ha a tényleg hűtőben tárolta, akkor szerintem az már kuka.
2022. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Van olyan lángos recept amit a hűtőben kell tárolni.
2022. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es: attól garantáltan nem megy tönkre, ha betette a yneres tésztát a hütöbe, semmi baja sem lesz ettöl.

Szerintem már a hütö elött túlkelt a tészta és ezért nem használható.

A hütöbe akkor lehet tenni, amikor még nem túlkelt, vagy éppen keletlen - egy éjszaka alatt a hütöben szépen megkel.

2022. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
4. Mindig tanul az ember, én úgy gondoltam hogy hűtés éppen megöli az élesztőgombákat.
2022. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
11%
A lángostésztát úgy tudom, érdemes a fagyasztóba tenni.
2022. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: a hütés csak lassítja a kelesztést, viszont sok esetben sokkal szebb lesz a kész tészta, egyenletesebben kel meg.
2022. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lángos receptem alapból olyan,hogy előző nap kell dagasztani
2022. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

“ 73%

4. Mindig tanul az ember, én úgy gondoltam hogy hűtés éppen megöli az élesztőgombákat.” ööö…a boltban is a hűtőben vannak

2022. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem igazán lángos de én a pizza tésztát a hűtőben, lassan kelesztem. Az élesztő túl fogja élni, és hűtőből kivéve még fog kelni.


Ha legközelebb ilyet csinálsz próbáld ki. Szerintem lángossal is ugyan úgy működik, de ha tévedek javítsatok ki.

2022. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!