Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kidobjam a lángos tésztát,...

Kidobjam a lángos tésztát, vagy még meg lehet menteni?

Figyelt kérdés
Tegnap lángost készítettem (1 kg liszt, 2 dl víz, 2 dl tej, 2 kk cukor, 5 dkg élesztő, 2 evőkanál só, 2 evőkanál olaj). A férjem kihisztizte, hogy ne süssem meg mind, hanem csak amennyit megeszünk vacsorára, a többit meg másnap. A neten direkt utánanéztem, azt írták, betehetem a hűtőbe, nem lesz baja. Erre összeesett, és olyan az állaga, mint a gyurma. Oda tettem a radiátorhoz, hátha megint megkel, de majd 30 perce semmi. Meg lehet még menteni?

2022. jan. 6. 16:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlkelt a tészta, mielőtt betetted.


Én is legtöbbször hűtőben "kelesztek".


Az élesztőnek két ellensége van még nyers formában: az élesztő felfuttatása során tilos bele sót és meleg folyadékot rakni.


A lángostésztát pedig kis gombócokban szoktam lefagyasztani.

Ha mondjuk kitalálja a család, hogy előző este, hogy másnap vacsira lángost akar, akkor kiveszek a fagyasztóból annyi gombócot, amennyi lángost akarok csinálni. Átteszem a hűtőbe. Másnap késő délután, ahogy hazaértünk, kiteszem a konyhapultra. Kb. 1 óra múlva már süthető. (mondjuk számít, hány fok van a konyhában, nálunk 20-21 fok)

2022. jan. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20%
és ne hagyd hogy a férjed elnyomjon folyton az akaratával. főleg konyhai dolgokba ne szóljon bele ha nem ő csinálja
2022. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Engem nem nyom el a férjem. Köszönöm, hogy aggódsz értem, de nehezen viselem, ha valaki meg akarja mondani, hogy hogyan éljünk a férjemmel. A kérdés a lángosra vonatkozott, nem pedig arra, hogy neked milyen az ideális párkapcsolat. Mi tökéletesen megvagyunk úgy, hogy igyekszünk eleget tenni a másik kéréseinek. :)

2022. jan. 8. 12:07
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
“ A férjem kihisztizte” …
2022. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

1. Nézd, attól, hogy az ember enged a másiknak, nincs elnyomva. Ha erre valaki képtelen, az soha nem fog tudni tartós kapcsolatban élni.

2. Nem tudom, hogy miből szűrted azt le, hogy elnyom, miközben fél sort írtam a férjemről. De mondok egy másik helyzetet is, talán megváltozik a véleményed. Amikor összeházasodtunk 7 éve, én 18 éves voltam és első éves egyetemista. Ő 19 és másodéves. Mivel neki az ösztöndíjából kifolyólag több pénze volt és mellette eljárt dolgozni is, úgy döntöttünk, hogy ő dolgozik és állja a költségek lehető legnagyobb részét, én pedig ellátom a háztartást. De mivel ebből tényleg csak a minimum jött ki, azt mondta, ha eljárok dolgozni, akkor az a pénz teljes mértékben az enyém, és költhetem magamra, ha mellette továbbra is áll az egyezségünk. Elvégeztük az egyetemet. Én kezelem az ő keresetét, ugyanis a közös költségeinket (rezsi, étkezés, tisztálkodás, stb.) ebből fizetjük. Én vezetem a háztartást. Mivel mindig is eljártam dolgozni és a keresetem mindig is az enyém volt, bármilyen modern háztartási gépet meg tudtam venni, szóval nem nehezek a háztartási feladatok. Gyakorlatilag ritkán több, mint napi 2 óra. És mivel a háztartás a háztartási gépeknek köszönhetően gyakorlatilag önműködő, a fizetésemet teljes mértékben arra költöm, amire akarom. Értsd: ha olyan kedvem van, színházba megyek a férjemmel, ha olyan kedvem van, az egész fizetésemet ruhákra költöm, ha olyan kedvem akkor félreteszem nyaralásra vagy befektetésre.

3. Ezek ismeretében kérdezlek, szerinted el vagyok nyomva? Te is teljesen rendelkezel a fizetésed felett? Nálatok ki végzi a több házimunkát?

2022. jan. 8. 16:38
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekend a férjedre, te cseszted el.
2022. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!