Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lasagne első alkalommal?

Lasagne első alkalommal?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok még főzés terén, ezt le kell szögezni. Párom kedvence a Lasagne, még sosem csináltam, de holnap este szeretném elkészíteni első évforduló alkalmából. Az a baj, hogy ahány recept, annyi féle képpen írják a neten, anyukám is mást mond teljesen, mint amik le vannak írva. Na most én olyan recepteket, lehetőleg részletesen leírva várok, ami tényleg nagyon finom, és egy kezdő is el tudja készíteni. (A bolognai ragut magamtól meg tudom csinálni, a többivel egyáltalán nem vagyok tisztában)


Köszönöm!



2022. jan. 11. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Igazából a jó ragu a lényeg, a gyorsan főzős verziókat el kell felejteni, egy rendes bolognainak kell minimum három, de inkább hat óra. Ezen kívül csak egy besamel kell hozzá, az meg alap szósz, le kell főzni párszor, aztán utána már jól megy. Annyit kell megnézni, hogy a lasagne lap, amit veszel, az előfőzendő-e.
2022. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Csatlakozva az elsőhöz, a besamel tényleg egyszerűnek tűnik, de nagyon ki kell tapasztalni, hogy ne legyen csomós, ne legyen túl híg, vagy túl sűrű... Ezt semmilyen recept nem garantálja. Hiszen a lisztek se egyforma minőségűek. Az egyik több nedvességet képes felvenni, a másik kevesebbet...


Csak olyan lasagne-et vegyél, amit nem kell előfőzni... Én életemben egyszer csináltam előfőzőset - hát csinálja, akinek két anyja volt... :-D :-D


Mindjárt nézek valami képes receptet neked...

2022. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem feltétlenül maga a recept, de a fázisfotók miatt...


[link]


Én alulra egy kanállal a sugo-ból teszek, hogy véletlenül se legyen kemény az alsó réteg lasagne lap.

2022. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Anyukádé miért nem jó neked?

Biztos ettél már belőle és nyilván ízlett is ahogy csinálta, különben nem kérdezted volna őt.

Csináld úgy, ahogy ő mondja!

2022. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Én ezek közül készíteném el valamelyiket.


https://www.youtube.com/watch?v=tf3UTxDrZ6s

2022. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Tökmindegy. Csináld meg az egyiket ahogy sikerül alapon, aztán majd megmondja az akinek kell, hogy jó vagy xar, vagy mit máshogy. Ha azt mondja, hogy úgy jó ahogy an, akkor onnantól kezdve azt kapja és kész. Ne bonyolítsd az életed fölöslegesen.
2022. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Amit én szoktam:


1 hagymát és 3 gerezd fokhagymát apróra vágok és olajon üvegesre pirítok.

4-5 fej gombát, meg egy tálca darált húst (kb egy nagyobb marék) megpirítok a hagymával. Kedül rá só, bors, majoranna, kakukkfű, bazsalikom, és petrezselyem is.

Ha megfőtt, ráborítok egy darabos paradicsom konzervet.



Egy másik lábasban egy jó másfél ujjnyi darab vajat felolvasztok, dobok rá pár kanál lisztet, és zsemlemorzsa színűre pirítom. Közben kerül rá szerecsen dió, só, bors. Húzd le a tűzről, és lassan adagolva keverj bele egy bögre tejet. Ha szerered adj hozzá 3 evő kanál fehérbort is. Főzd ameddig kb joghurt sűrűségű lesz.



Aztán rétegezd bele a formába. Fehér szósz, száraz tészta, piros szósz, fehér szósz, tészta...

Sajot a tetjére, illetve a rétegek közé is ha szereted.


A tészta a szószokban fő (sül) meg, szóval az íze jól belesül.



A trükk az, hogy ne töltsd túl, mert ki tud forrni a formából és akkor koszol. Legalább 1 ujjnyi helyet hagyj szabadon neki.


A másik trükk, hogy sütés után hagyd kihűlni, és felmelegítve tálald. Így nem szottyos, hanem összeérnek az ízek, és az egész egyben marad.

2022. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is mindig a Mama, mostanra pedig, hogy már lassan 18 éve nincs, Édesanyám receptjei a befutók...

Aztán nyilván ahány ház, annyi szokás (no meg annyi ízlés), Anyósom pl. egész más, sokkal markánsabb, erőteljesebb ízekkel főz (én azt is szeretem, Anyukámék meg ki nem állhatják...), Anyukám meg minimális modernizálással teljesen hasonlóan főz, mint annak idején - Isten nyugosztalja - drága Nagymamám.

2022. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Ha tudsz angolul, én ezt ajánlom: https://www.youtube.com/watch?v=x64gbjmtnHM


Nagyon hasonló ahhoz a recepthez amit én használok, csak nálam a besamelbe fehérbors kerül, és mozzarella helyett grana padano sajtot teszek a rétegek közé. De igazából amikre figyelni kell:

- A ragunak minimum 2, de inkább 3 óra főzés kell. A legjobb marhából, de ha valaki nem tudja rendesen megemészteni, sertésből is nagyon finom. És persze minőségi vörösbor kell hozzá.

- A besamel egy egyszerű, de ízvilágában összetett dolog. Kóstolj sokat, és arra törekedj, hogy egy krémleveshez hasonló állaga legyen.

- A tészta inkább legyen előfőzött, ennyivel is nehezebb akkor elrontani egy túlfőtt tésztával.

- A legelső dolog ami a tepsibe kerül, az egy réteg ragu, másképp lesz egy réteg betonod alul, amit tésztának neveztek fénykorában.


Sok sikert a főzéshez!

2022. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%

En Gaspar Bea youtube videojabol csinaltam eletembe eloszor 16 evesen :) es szuperul sikerult, ajanlom neked is

Sok sikert

2022. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!