Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen technikával lehet...

Milyen technikával lehet szépen, egyenletesen a tortalapot 3-4 lapba vágni?

Figyelt kérdés
Mindig sokat kínlódok vele, persze recés kést használok, és 3nál többe nem sikerül, az se lesz szép. Hallottam vmi tortahúrról (?), talán cukrászok csinálják így? Lehet Miskolcon ilyen szerkezetet venni, pl Metroban, vagy van Miskolcon cukrász kellékes bolt?
2010. szept. 16. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy kis gyakorlat hozzá, ha már kés, én inkább nem recéssel vágom, de az borotvaéles.

A húrral is el lehet vágni, beszerezni a horgász

2010. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
bocs, hamarabb elment :) -boltban lehet, a pl. 60-as damil megteszi. A technika a következő: éles késsel körbevágod a tortát kb. 1-2 cm mélyen. Belefűzöd körbe a damilt, összefogod keresztbe a két végét és széthúzod. Voila, máris el van vágva egy rétegben a torta. És így tovább, a többi réteget is megcsinálod.
2010. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tescoban, Intersparban lehet venni tortahúrt. Mindjárt keresek róla képet. Én Tescoban vettem, nagyon szépen lehet vele vágni.
2010. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ebben is van tortaelválasztó néven, mint egy kis fűrész.

2010. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, holnap nekiesek egy Sacher-tortának és kipróbálom a damilt.
2010. szept. 16. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:
apuák annak idején cérnával szokták, de a damil még jobb lesz :) szépen körbe illeszted, aztán csalk áthúzod :)
2010. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi simán egy vastagabb szálú guriga cérnát használunk erre a célra... :)
2010. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm, a damil bevált, a Sacher-tortám fini lett és szép is
2010. szept. 17. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy hasznos tanácsot adhattam.:)

Legközelebb megkóstolom a tortád. :)))

2010. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!