Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell karamelláshabot...

Hogy kell karamelláshabot csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy ötletem, csak nem tudom jó-e. Ha mondjuk 1/2 l hideg , még folyékony habtejszínhez hozzáöntök sűrűbb karamellás tejet (6 ek cukor, 1 dl tej), és így verem fel a habot?!!Nem lesz túl folyós a hab? Vagy a félig felvert tejszínhez adom hozzá a karamellás tejet és úgy verem még egy kicsit?

Más ötlet esetleg?



2022. ápr. 25. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én a karamellt épp csak annyira hígítanám tejszínnel, nem tejjel, hogy tudjam önteni. felverném a tejszínt és hozzákeverném a sűrű karamellás tejszínt
2022. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Karamellástejjel szerintem túl híg lesz vagy ha csak nagyon keveset adsz hozzá, akkor nem igazán fogod érezni az ízén. Inkább karamellszirupot tegyél hozzá (ezt otthon is tudsz csinálni, de csak akkorkeverd a tejszínhez, miután már kihűlt).
2022. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 25. 23:00
 4/5 anonim ***** válasza:

A tejszínt akkor lehet felverni, ha megfelelően magas a zsírtartalma. Nyilván ha felöntöd, akkor könnyen kikerül a felverhető tartományból. Ha jól emlékszem nálunk 30% szokott lenni a tejszín, amit általában fel lehet verni, de azért előfordul hogy nem. Ha találsz a boltban 35%-kosat vagy zsírosabbat, azt szinte biztosan fel lehet verni.

A mascarponenak elég magas a zsírtartalma, én azt szoktam tenni néhány kanállal a tejszínbe, ha teljesen biztosra akarok menni.

De ahogy fentebb írták, alapból a tejszín is elég folyós, valószínűleg feloldódna benne a karamellizált cukor. A szirupot én nem szeretem, más íze van.

2022. ápr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. ápr. 26. 00:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!