Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy mondjam meg valakinek...

Hogy mondjam meg valakinek kedvesen, hogy nem kellene főznie?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ismerek valakit aki elég jól főz. Ő szokott nekem mindig ennivalót csinálni, ezzel nincs is gond. Viszont az a nagy problémám, hogy el vagyok hízva, 120kg vagyok a 173 cm-es magasságomhoz.


Valahogy meg akarom mondani neki, hogy nem kéne főznie, mert az a baj, hogy jól is főz, finomat meg túl sokat is csinál és nekem pedig elég jó az étvágyam, ezért csak hízok miatta.

Hogy mondjam meg neki kedvesen, hogy hagyja abba a főzést?



2022. máj. 6. 13:06
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt mondd, hogy ne fözzön, hanem hogy OLYAT fözzön, amit te is ehetsz és nem hízol töle, hanem fogyni tudsz emellett.
2022. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szolóval, rendelj kalóriaszegény ételeket, és problem solved.
2022. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Rendelni nem fogok, amikor főz rám. Az a baj, hiába mondok neki bármit, annyit csinál, hogy legyen maradék is, másnap is lehessen belőle enni.

Tehát csinálhat ő kalóriaszegény ételeket, attól még finomat főz és annyit, hogy én meg túleszek.

2022. máj. 6. 13:30
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszel belőle csak keveset és kész.
2022. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
85%

Megmondod neki, hogy mostantol nem eszel abbol, amit foz, te pedig szepen elkezdesz vegre normalisan etkezni es magadra fozni.


Nem miatta hiztal el, ne masokat hibaztass, senki nem tartott szerintem pisztolyt a fejedhez es kotelezett a zabalasra.

2022. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Akkor magadat kell elöször fegyelmezni - olyan nincs, hogy túleszel -, egyszerüen fogsz egy kisebb tányért és CSAK ANNYIT eszel, ami arra ráfér eröltetés nélkül - nem 5 emeletesre púpozva!

Fogyni csak akkor lehet, ha TE is teszel érte valamit, az nem gond, hogy finomakat eszel, söt éppen az a jó, de a mennyiségekre NEKED KELL odafigyelni!

2022. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Önuralmat gyakorolsz és csak annyit eszel meg, amennyi egy adag, a többit elteszed másnapra. Attól, hogy valami finom, nem kell bezabálni belőle. Nem az illető hibája, hogy meghíztál, nem ő tömte beléd.

Ha magadtól nem megy a beosztása, akkor kérd meg, hogy adjon kisebb adagokat, mert szeretnél fogyni és így nem megy.

2022. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Mondod neki hogy főzhet de ne kalóriabombákat vagy nem fogsz enni belőle mert már eléggé el vagy hízva és nem szeretnél fiatalon elpatkolni.

Amúgyis főzz magadnak egészséges dolgokat és akkor ezzel nem lesz probléma.

Kisebb adagokat egyél naponta 5-ször és önuralom nélkül sajnos nem fog menni.Lazán kezdj el mozogni.Séta,laza szobabiciklizés mivel az izületeket kíméli és ekkora súlyfelesleggel először könnyű mozgást kell gyakorolni nem a kemény kardiót.Azt akkor lehet csak ha már lement minimum 20 kg.

2022. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Régen még működött volna ez, hogy kevesebbet eszek. Viszont sajnos meghíztam, 120kg-osan több kíván a szervezetem, ezért még többet is főz mint amennyit régen szokott, én meg alapból jó étvágyú vagyok, főleg ha még finom is az étel..

Próbálok én fogyni, viszont hiába, ha ennyit csinál nekem, akkor semmi értelme.

2022. máj. 6. 14:34
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

9-es Mi tart vissza attól, hogy megmondd, hogy fogyókúrázol?

Ha kedveskedni akar, és megteszi, akkor csak neked kell önuralmat gyakorolnod. Legfeljebb az amit főz nem 2, hanem 3 napig is kitart.

Azonos térfogatú hús krumplival és ugyanaz a hús kevesebb zsíradékkal, zöldségekkel fele kalória, ha még arra is odafigyelsz, hogy mennyit szedsz még kevesebb.

2022. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!