Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel töltsem meg a piskótámat?

Mivel töltsem meg a piskótámat?

Figyelt kérdés
Sütire vagyok kiéhezve, ezért összedobtam piskótát (kerek formában). Éppen sül, de nem tudom, hogy mivel töltsem meg. :) Mit javasoltok? Valami egyszerű, de nagyon finom kellene. :)) Van itthon lekvár, kakaópor, 1cs vaníliás puding, tojás, liszt, cukor, fagyasztott gyümölcs (de most nem nagyon kívánom), befőttek, alma, rumaroma, tortabevonó esetleg. Hirtelen ennyi, más nem jut az eszembe, de várom az ötleteket. :D
2010. szept. 17. 14:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, annyit hozzáfűznék, hogy még nem csináltam tortát sosem. :DD De úgy néz ki, hogy jó lesz a piskóta, szépen sül. :)
2010. szept. 17. 14:43
 2/4 anonim ***** válasza:
A vaniliás pudinggal töltsd meg a félbevágott piskótát,az almát karikázd fel és a cukorral karamelizáld le..,ezután tedd rá a pudingra,a piskóta tetejét rakd vissza,és vond be tortabevonóval az egészet!=)
2010. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van otthon citromod? Mert akkor lehetne citromkrémet.

Vagy csinálhatsz bele csokikrémet így, kell hozzá:

30 dkg cukor, 2 cl rum, 10 dkg étcsoki, ½ l tej, 2 dl tejszín, 10 dkg kakaópor.

Elkészítése: Gőz fölött felolvasztjuk a hozzávalókat és kenhetjük is a lapra. :)

De csinálhatod úgy is, hogy 3 lapba vágod a piskótát és egyik felét megkened lekvárral, majd a másikat vaníliás pudinggal, ismét lekvár, tetejére csokimáz és esetleg gyümölcs. :)

2010. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vaníliapuding, lekvár, csokimáz, gyümölcs? inkább kihagynám
2010. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!