Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főztem ki spagetti tésztát,...

Főztem ki spagetti tésztát, de időközben kiderült hogy már nem jó a bolognai szósz. Mit tudok még a tésztából csinálni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 14:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Sajtos-tejfölös tésztát
2010. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Összekeverni túróval, dióval tejföllel bármivel úgy elfogyasztani. Vagy biztosan el lehet készíteni valamilyen rakott tésztának is lerakni kicsit átsütni....
2010. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olajon lepiritasz egy kis szalonnát(bacon,kolozsvári stb..) rá egy kis fehérbors,utána tejszinnel felfőzöd és ráöntöd a spagettira!
2010. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a megfőtt tésztát egy tepsibe beleborítom, elsimítom, majd teszek rá vékony karikákra vágott hagymát, paprikát, sonkát..meg ami van otthon, a végén pedig felverek 3-4 tojást és annyi tejföllel még azt feltöltöm h legyen elég az egész tepsire kb. s azt rátöltöm, majd reszelt sajt a tetejére. Addig sütöm amíg a hagyma stb megsülnek. Nem sok idő.


párizsit apró kockákra vágsz megpirítasz olajon utána spagetti tésztát megfőzöl hozzákevered a párizsit egy kis majoranna bele,oregánó tejföl és ráreszelsz sajtot és kész


Rakott tészta

Fél kg darálthúst apróra vágott kis fej hagymával, sóval,borssal és majorannával megpirítom. Fél kg szarvacskatésztát kifőzök. A húst, a tésztát + egy nagy pohár tejfölt összekeverem, tepsibe teszem, reszelek sajtot a tetejére és nagy hőfokon összesütöm.

2010. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ketchup + sajt.

Ketchup + tejföl + sajt.

Vagy csináld magadtól bolognai szószt, annyira nem bonyolult. Sőt amit a többiek írtak is mind jó ötletek.

2010. szept. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

én ma ezt csináltam:

-húst apró kockákra vágni lepirítani sóval borssal (vagy szalonnát sütni a hús helyett)

-tejszín + fokhagyma + só + bors + reszelt sajt + kevés petrezselyem --> összeforralod

- bele a husi / szalonna


nekem ez a kedvencem !

2010. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
TV paprikában láttam. Cigány mocskos tészta.Simán a tésztára öntötték a lekvárt, és tepsiben ropogósra sütötték.Nagyon guszta lett.
2010. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó...,az a "mocskos tészta" volt... De sztem spagettival undi!!!Inkább szélesmetélttel!
2010. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is láttam. Tényleg finomnak tűnt a mocskos tészta, és két roma srác főzte. Megvédem az előző válaszolót, most arra ötletelünk, hogy hogyan használjuk el a tésztát.Teljesen elképzelhető spagettivel is.Szerintem a tészta tészta, csak bevett szokások vannak mit mire használunk.Merni kell kisérletezni.Persze ott széles metélt volt ebben igazad van.
2010. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem mindenki szereti, de apu párszor csinált olyat, hogy egy serpenyőben picit megpárolta a savanyúkáposztát, majd egy másikban pedig jóó sok szalonnát, aztán ezt mind rátette a tésztára. A káposztából nem kell túl sok , mert nagyon savanyú lesz. Szerintem isteni, én imádom :)
2010. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!