Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A curry milyen származású...

A curry milyen származású étel és milyen íze van? Hússal szokták elkészíteni, mindegy milyennel?

Figyelt kérdés
Az inkább első vagy második fogás?
2022. máj. 21. 14:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%
Nyilvan II. Erzsebet kiralynő is rosszul tudja... kedvenc étele a curry!
2022. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%

Sőt, már Victoria kiralynőnek is a kedvenc étele volt a curry!


[link]

2022. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
22%
Indiai. Barmihez lehet hasznalni kb. Szar ize van sztem. Lehet elso es masodik fogas is.
2022. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
2022. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kedvencem az indiai konyha...


Szóval ízlesek es pofonok...

2022. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Letezik tojáspörkölt, zöldborsópörkölt, gombapörkölt, stb... ugyanigy vannak zöldségcurryk is.

2022. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván!

Mármint melyik curry a kedvence?

Csak mert a linkek alapján lehet vagy 100!

Csak úgy kérdezem, hogy akkor legyünk már következetesek!


Kb. mint ha borsnak hívnám a borsos tokányt.


Ha II. Erzsébet királynő állítólagos valamelyik kedvencéből, (abból a 100-ból) kivonjuk a currit, akkor mit kapunk?

Egy húsos zöldséges ragut.

100 féle variációban.

Onnantól, hogy mind a 100-ba teszünk curry, mind a 100-at currynak hívják.

Világos!

Köszi, hogy ma is tanulhattam valamit!

2022. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%
Csak neked lehet igazad. Toppants is hozza. 😂😂😂
2022. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

10-es vagyok. A csokoládé dolog kapcsán itt van ez. A lány egyértelműen egy táblával rak bele.

https://www.youtube.com/watch?v=5dkdcX_FUN8


Csak én nem értek valamit, vagy tényleg kell bele csokoládé?

2022. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

EREDETILEG az india konyha egyik füszerezett életcsoportja volt (mint nmagyarban a pörkölt - ez sem egy étel, hanem egy elkészítési mód), amit sokféle füszerböl készült keverékkel ízesítettek. A füszerkeverékek családról családra változó összetétüek voltak, de minden esetben tartalmazta kurkumát, ami a jellegzetes sárga színt adja. Jellemzöje a füszerezés mellett a csípös íz és a rövidebb, tartalmas szaft.

Ilyen módon készület húsos és húsmentes, zöldséges ételek is, de minden esetben föételnek lehet tekinteni.

Az angol változat a füszerezést próbálta utánozni, így alakították ki a curry-füszerkeverékeket, ök mindent currynak neveztek, amit ezzel ízesítettek.

A különbözö angol királynök kedvencei már angol receptek voltak, ilyen ízesítéssel, de az eredeti, indiai ételkhez semmi közük sem volt, a füszereken kívül.

Idöközben nem csak Angliában, hanem Távol-Keleten is (pl.Japán, Viet-nam, Thialand, stb) vannak curry nevü ételek, de ezek is igen eltéröek, és nem sok közük van az Indiában ismert ételekhez.

2022. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!