Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért recsege a recsegeburgony...

Miért recsege a recsegeburgonya? Miért az a neve, ami? Mitől az a neve, ami? Hogy magyaráznátok el ezt egy rettenetesen kíváncsi norvég embernek, aki anyanyelvi szinten beszél angolul?

Figyelt kérdés

2022. jún. 10. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem tévedek, akkor a recsegeburgonya az ugyanaz, mint a tócsni, lapcsánka, beré(t) és így tovább, nem? Megmondod neki, hogy ennek nincs miértje, kb 20 féle neve van ennek az ételnek Magyarországon, tájanként változó. Ez az egyik neve.
2022. jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért recsegeburgonya, mert evéskor ilyen recsegő hangot ad.
2022. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én magyar vagyok, de az életben nem hallottam még azt a kifejezést, hogy recsegeburgonya. Tócsniként, lapcsánkaként ismertem eddig ezt az ételt (#1 hozzászólása és egy google-keresés még tovább bővítette az ismereteim - kösz, ma is tanultam valamit! :) ). Hol nevezik recsegeburgonyának?


Szerintem érdekesebb lehet a norvég ismerősőd számára, hogy ezt az ételt mennyi néven ismerik Magyarországon, szóval hogy bár ugyanazt sütötték tájegységenként, mégis máshogy hívták. Az egyes elnevezések eredete sokszor homályba vész.


Egyébként könnyen lehet, hogy hülyeség, de nem lehet köze ahhoz, hogy a zsírban sütéskor máshogy "recseg" a lepény, mint magában a krumpli? Ne hivatkozz rám, csak találgatok :)

2022. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előttem mindent gyönyörűen elmondtak neked, de ha ennek ellenére a norvég ismerősöd értetlenkedik, akkor kérdezd meg, hogy ők miért nevezik a zsámolyt (sámlit) krakknak?

Nyilván azért, mert ez a neve!

Miért?

Csak!

2022. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4: Köszi. Ez klassz tipp volt, ma találkoztam vele, és szerencsére előbb, már délelőtt láttam a válaszodat, csak nem volt módom, lehetőségem reflektálni rá.


Így hát bedobtam a gondolatodat, és ő sem tudott rá mit mondani. Erre én annyit mondtam az illetőnek - aki egyébként egy közvetlen a nyugdíjazás tövében álló, Norvégiában élő, németajkú, Németországból elszármazott, norvégül, svédül, dánul, németül és angolul folyékonyan beszélő orvos, most keresik az utódját, hogy késő ősszel, karácsony előttől, de legeslegkésőbb jövő év elejétől akar majd nyugdíjba vonulni (amint meglesz az utódja, és be lesz tanítva annyira, hogy teljesen át tud venni az ő főorvosi, vezetői ÉS sebész(et)i szerepét) - szóval annyit mondtam neki, - miután elővezettem neki ezt - hogy na látod, ez is pont ilyen dolog.


Röhögtünk egyet, megittunk egy áldomást, egy hatalmas, bődületes nagy adag - Határmenti Vígadó, Bozsok! - a marhapörkölt és a dödölle után (ami nagyon bejött neki).


Rendeltem neki egy adag recsegeburgonyát, az is nagyon tetszett neki - szerintem amúgy inkább maga a neve, mint a köret ), kapott hozzá egy kis tejfölös mártogatóst (vagy ahogy fancy-sen mondják, dip-et), leugurítottunk utána egy kis bort, és mostanra mindenki ment a dolgára.

2022. jún. 11. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!