Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy növeljem a sütés recept...

Hogy növeljem a sütés recept hozzávalókat nagyobb tálhoz?

Figyelt kérdés
Ha van egy sütemény recept ami egy megadott tálhoz van igazítva, de nekem nagyobb a tálam, sokkal nagyobb, mondjuk legyen dupla akkora, akkor csak annyi hogy a receptben levő hozzávalókat megduplázom? vagy a térfogat miatt sokkal több mint a duplája kéne hogy legyen? bocs hülye vagyok a sütés, főzéshez és a matekhoz is

2022. jún. 15. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mindent duplázz meg
2022. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Attól függ hogy meddig akarod enni azt a bizonyos süteményt
2022. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen annyiszorosra növeld minden hozzávaló mennyiségét, amennyiszer több a nagyobb edény térfogata.

Dupla akkora esetében mindent duplázz meg.

2022. jún. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Annyi a lényeg, hogy minden hozzávalót ugyanannyiszorosára növelj. Mondjuk 2x vagy 1,5x
2022. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Milyen alakú a tál? A térfogatát ki tudod számolni?


Ha kör alakú, és a nagyobb tál átmérője 2x akkora, akkor nem kétszer annyi kell, hanem jóval több.

2022. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha ennyire nem vagy képben, akkor írd le ide a konkrét adatokat. Mondjuk hogy mekkora tepsihez van a recept (cm*cm), és neked mekkora tepsi áll a rendelkezésedre. Aztán majd kiszámoljuk neked.
2022. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha tepsiről van szó pl 20x30 cm és neked 20x50 van akkor a legegyszerubb ha teszel bele par reteg csikra hajtott alufoliat a 30 centihez es a maradek reszt hasznalod. Ugyanezt kerek talnal nehezbb megcsinalni, nem annyira marad a helyen.

Kerek/hengeres talnal pedig jon a matek. A terulet sugár*sugár*3.15. A térfogat terulet*magassag. Ha ugyanolyan magasat szeretnel akkor megnezed mekkorahoz van a recept. Megnezed mekkora a te talad. Es aranyositod.

Meg egy verzio ha nwm hengeres a tál ha kiszamolod a recept talja hany kobcenti es lemered menyi viz fer a tiedben es azokat aranyositod

2022. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát a kis tál méretével nem voltam eddig tisztában, amit néztem receptet egy kisebb tálka szerű dologhoz volt megadva, és én tepsihez akartam, mérete:

14.6 * 8.2 * 5 = 598 cm^3


30g liszt

20g kakaópór

2 tojás

45g cukor

20g olaj


tepsi méret:

38 * 22 * 6.5 = 5434 cm^3


igazából ez egy sima piskóta dolognak tűnik, kb mint egy vizes piskóta, de annyira nagyobb tepsibe csinálni, majdnem 10szerese, gondolom megtízszerezni meg hülyeség, főleg hogy a magassága nem nagyon tér el, meg hát 20 db tojással :D

úgy hogy inkább most nézek ehhez a vizes piskótához receptet de sehol nem látok méretet hogy az adott recept mekkora méretre van

2022. jún. 16. 08:48
 9/10 anonim ***** válasza:

8: linkeld már lécci a receptet...

A 3 dkg liszthez rengetegnek tűnik a 2 dkg kakaó...

Ez valami bögrés mikrós recept?

2022. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö: ez NEM vizespiskóta - VÍZ NINCS BENNE , legfeljebb olajos piskótatészta lehetne.
2022. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!