Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A marha vagy a sertéshúst...

A marha vagy a sertéshúst szeretitek inkább?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 18:04
A kérdező szavazást indított:
marha
sertés
47 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

a sertést, marhára nem is telne asszem:D


6-7000 forint a steak nek való marha? Annit tuti nem adok érte

2022. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
A sertéshúst marhára szeretem.
2022. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Én a marhát jobban szeretem, de az is igaz, hogy ritkábban fogyasztok.
2022. jún. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Szavaznék, de nem tudok dönteni.

Mindkét vágóállatból kiváló ételeket lehet készíteni.

És mindkettő elég jellegzetes ahhoz, hogy a rájuk kifejlesztett ételek, kategóriájukon belül a csúcson legyenek.

Ahogy egy marhalábszárból készült pörköltet, ugyanúgy egy pékné csülköt se lehet semmi mással helyettesíteni, és más karakterben, de mindkét étel a maga nemében abszolút megdönthetetlen.

És rengeteg ilyen példát tudok mondani.


Ételkészítés tekintetében, mindkét állatban jó lehetőségek vannak, és ezeket "kimaxolva" egyiknél se olyan neutrális, könnyed élményben van részünk, mint mondjuk egy natúr csirkemellfilé esetében.


Emellett tény, hogy más hozzáállást (technológiában, ízesítésben stb) kíván a két hús, és emiatt más-más karaktert, élmént lehet elérni velük, dönteni mégis nehéz.

Egy jó rozé is más dimenziókba visz ízben, mint egy testes száraz vörösbor. Ezek közt se tudnék könnyen dönteni, mert nem egymás alternatívái.

Mint ahogy a sertés se alternatívája a marhának. Más élményeket nyújt, (persze ehhez kötelező a profi felhasználás!) másfajta ételek készíthetőek belőlük.

Magyarországon szomorúan kevés ember teheti meg, hogy bármikor bármelyik húst ehesse, így a releváns válasz is kevés lesz, arányosítva a lehetséges szavazókkal.

De akiknek az étkezési szokásaikban ez tényleg csak ízlés, és nem pénz kérdése, azok közt szerintem nagyon sokan vannak, akiknek ez hangulat kérdése.

Én is szeretem a marhát, de nem tudom azt mondani, hogy versenyre kelhet mondjuk egy jó lazaccal. Nem azért, mert a lazac jobb... hanem azért, mert másban jó. A sertés ugyanez. A birka ugyanez.

Jó alapanyag, és jó szakács mellett, az adott húsra kitalált legjobb ételek, nem tudnak versenyezni egymással, mert mind a legjobbak.

2022. jún. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudok dönteni, mert a hús fajtáját szeretem, hanem az azokból készült ételeket. Mindkét állat húsából kiváló és nagyon kedvelt ételeket lehet készíteni, aminek alapanyaként a másik állat húsa nem jó.


De ha választani kell akkor a marha, a tatár beefsteak és a gulyásleves miatt.

2022. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Én szeretem a marhát is és a sertést is. (de csak élve,mivel húst nem eszek)
2022. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Itthon még nem ettem jó steak-et, pedig több városban kipróbáltam az állítólag "legjobb steak haus-t".

Pedig nosztalgiázom egy jó pepper steak-re.

-Külföldön több helyen ettem.

2022. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Hát a disznók nagyon okosak és hasznos állatok, de a bocik is nagyon aranyosak és jó társaság. Megenni egyiket sem enném, de ha választanom kéne, melyiket tartsam háziállatként, akmor a disznót mondanám.
2022. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
A marhapörkölt a steak és a gulyásleves miatt a marhahúsra szavaztam, de van olyan sertésből készült étel amit szeretek és nem alternatívája a marha. Ilyen például a kisebbségi pecsenye, rántott szelet.
2022. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem eszem húst. Te se egyél kérlek.
2022. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!